Generál Petr Pavel na besedě v Hradišti: Mrzí mě, že hřmotná a šokující prohlášení vítězí nad věcnými argumenty

Generál Petr Pavel na besedě v Mnichově Hradišti. Foto: Petr Novák

V pondělí 24. ledna 2022 zavítal na Mladoboleslavsko Petr Pavel, armádní generál Armády České republiky ve výslužbě. Navštívil i Mnichovo Hradiště, kde besedoval se zástupci samosprávy a veřejného života.

Během besedy zavzpomínal na své vojenské začátky, obnovu české armády po sametové revoluci a působení v armádě až do roku 2018, kdy odešel do výslužby.

Dotkl se i globálních témat, především situace na Ukrajině. „Válečný konflikt na Ukrajině by byl ohrožením i pro nás. Svět je dnes natolik provázaný, že nejsou konflikty, které by se nás netýkaly. Byl by to obrovský dopad do ekonomiky, energetiky i zhoršení celkové bezpečnostní situace. Měli bychom se proto jako Česká republika shodnout a udělat všechno pro to, aby ke konfliktu nedošlo,“ zdůraznil generál. „Rusko by si mělo uvědomit, že cena, kterou by za válku zaplatilo, by byla vyšší než přínos,“ dodal Petr Pavel.

Dalšími tématy besedy byla zhoršující se situaci v Bosně, Čína, Green Deal či elektromobilita. „Největším problémem je, že jsme se přestali bavit o věcných argumentech, ale soustředíme se na hřmotná a šokující prohlášení a na emoce. Což nás odvádí od racionálního posuzování věcí,“ řekl Petr Pavel. „Je nezpochybnitelné, že ekologický problém tu je. Řešení ale není černobílé. Měli bychom se především ptát: co všechno můžeme pro ochranu životního prostředí udělat a v jakých časových lhůtách toho můžeme dosáhnout?“ uvedl například.

Řeč přišla i na ohlédnutí za uplynulými dvěma roky s covidem. „Mrzí mě, že vláda s opozicí nebyly ochotny navázat smysluplný dialog. V době krize by se nemělo hrát na politiku, ale soustředit se na společné cíle,“ uvedl generál. Na řešení covidové situace se generál Petr Pavel podílel i přímo. Na jaře 2020 založil iniciativu, která pomáhala lidem v první linii boje s koronavirovou infekcí. Následně složil tým expertů, s nimiž představil doporučení pro lepší zvládání krizí. Angažoval se i v dobrovolnictví a pomoci zejména zdravotnickému systému a zařízením sociální péče.

Bude-li přát epidemiologická situace, generál Petr Pavel opět do našeho města zavítá na besedu pro veřejnost.

 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top