Hlasování v Melounu pro Hradiště začne už zítra na sousedské slavnosti!

Hlasování v Melounu pro Hradiště začne 11. září na sousedské slavnosti

První ročník mnichovohradišťského participativního rozpočtu s názvem Meloun pro Hradiště jde do finále. Už v sobotu 11. září na sousedské slavnosti začne hlasování o 21 návrzích, které vyhověly pravidlům a budou až do 4. října usilovat o přízeň místních. Návrhy, jež získají největší podporu a jejichž realizace nepřekročí v součtu hranici jednoho milionu korun, budou v příštím roce realizovány.

Meloun pro Hradiště je od začátku v režii místních. Ti v průběhu května a části června podali 34 návrhů projektů, které by mohly zkvalitnit a zatraktivnit veřejný prostor. Přes léto všechny návrhy posoudili zástupci města a 21 projektů, které splnily pravidla, postoupilo do hlasování.

„Všechny návrhy poskytují městu významnou zpětnou vazbu. A to včetně těch, které v  hlasování neuspějí, nebo těch, které nevyhověly pravidlům. Nápady jsou pestré, najdeme mezi nimi projekty od zpomalovacích prahů řešících nebezpečnou dopravní situace, přes parkové úpravy až po saunu na pláži Na Kamínkách, bosou stezku, lezeckou stěnu nebo třeba pomník 15. poledníku. Přehled všech projektů najdete v galerii návrhů na webu Melounu pro Hradiště. Můžete se s nimi také seznámit a rovnou o nich i hlasovat na sousedské slavnosti Zažít Hradiště jinak u našeho stánku,“ říká koordinátor participativního rozpočtu Mnichova Hradiště Ondřej Šindelář.

Samotné hlasování bude probíhat na webu Melounu pro Hradiště a prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas. Každý obyvatel města a jeho místních částí bude moci rozdělit po sedmi pozitivních a třech negativních hlasech, přičemž každý návrh může získat pouze jeden hlas. Kdo si příliš nerozumí s technikou, tomu s hlasováním rádi pomohou v městské knihovně nebo v infocentru. Dotyčný s sebou potřebuje mít pouze mobilní telefon, kam dorazí potvrzovací kód.

Autorky a autoři finální jednadvacítky návrhů poskytli organizátorům Melounu pro Hradiště v průběhu prázdnin rozhovory a mnozí z nich se nechali také nafotit. Všech 21 rozhovorů v posledních třech týdnech publikuje portál mnichovohradistsko.cz, který je mediálním partnerem akce.

„Děkujeme všem autorkám a autorům, kteří neváhali zhmotnit své myšlenky a investovali čas a úsilí do participativního rozpočtu. Zapojení všech si vážíme, bez něj by totiž participativní rozpočet postrádal smysl,“ říká Markéta Červinková, která má na starosti komunikaci Melounu pro Hradiště.

„Poděkování patří také Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO, který na Meloun přispěl částkou 345 tisíc Kč, a osmi ambasadorkám a ambasadorům, kteří pomáhají s propagací projektu,“ dodává Markéta Červinková.

Web: https://melounprohradiste.cz/
Hlasování: https://melounprohradiste.cz/hlasovani/

Galerie návrhů: https://melounprohradiste.cz/galerie
Rozhovory a fotky: https://mnichovohradistsko.cz/meloun-pro-hradiste

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top