Hudba jako vzduch a publikum jako kyslík. Víkend Rock zahájil sezónu

Ať chceme, nebo nechceme, kola života, chcete-li světa, se točí stále dál, ať už je situace jaká chce. Jenže my tady máme situaci covidovou a musíme ji hledět zvládnout. Pandemii se pokusit nějakým způsobem porazit. Překonat monotónní šeď nám, obyčejným smrtelníkům, pomáhá také hudba. A live vystoupení je live vystoupení.

Moci hrát živě pro lidi, to dodává hudbě úplně jiný rozměr. Bylo ujednáno, že pokud tomu situace dovolí, hrát se bude. A situace za přísných bezpečnostních a hygienických podmínek dovolila. Takže bakovská kapela Víkend Rock, která má na repertoáru skladby větších a známějších skupin, právě ona, skupina Víkend Rock, tak jako každý rok otevřela své letní turné ve Veselé u Mnichova Hradiště.

Izolace lidí ve vlastních bublinách byla v posledních měsících omezující až neúnosná. A právě nyní nadešla doba uvolňování a rozvolňování restrikcí a zákazů, nadešla doba se setkat. Po čase se tak sejdou lidé nad dříve „normálními“ věcmi. Nemám tohle slovo rád, protože co je dneska normální… Zkrátka nad věcmi, které nám vir vzal. A to je veskrze pozitivní zpráva. Určitě dodá jiskru a plamen do beztak mnohdy už jen doutnajících lidských očí. Jsem o to více rád, že „Víkendi“ začínají své letní turné právě u nás ve Veselé.

Místní hasiči a sportovní klub se dali dohromady a uspořádali pro nás ostatní sportovně kulturní sobotu, která začala zajímavě. Dusno jak někde v tropech. Jenže dusno a parno vystřídala bouřka, při níž se blesky střídaly s hromy. Nakonec se ale Bůh umoudřil a dal nám možnost strávit příjemný vlahý večer, kde bouři má dovoleno vyvolat jen kapela, a to rocková.

Na sobotu bylo vše připraveno už v pátek. Tráva posekána, hřiště nalajnované, sobota tedy může vesele přijít. Dopoledne si na své přijdou sportovci s malou kopanou a večer se ukojí po rokové hudbě prahnoucí ucho rockerovo. Takže dobrý plán. Dnes tady zahraje Víkend, a to hned Víkend Rock. Seskupení tří chlapíků, pro něž není rocková hudba jen slovo, spíš je to něco jako vzduch. A oni ho k životu prostě potřebují. Publikum je jako kyslík, který ten vzduch nasytí. Teprve sloučením těchto dvou prvků vznikne něco, co člověka obohatí, a my všichni se můžeme opět volně nadechnout. Ať chceme, nebo ne, prostě hrát pro lidi. V sobotu dorazilo lidí víc než dost. Zaplnila se všechna místa na zdejším pro ten den zbudovaném koncertním areálu. Již při prvním hrábnutí do strun bylo jasné, že tohle bude velký, velký free večer. Musím říct, že jindy po zimě ostýchaví, dalo by se říci až stydliví lidé, se vyvalili na taneční plac jak velká voda, docela spontánně a nenuceně. A kapela valila lidem do uší jednu pecku za druhou. I místní škarohlídi se, zavření doma u pivka, jistě zavlnili.

Jak už jsem řekl, zábava to byla náramná, lidé se po čase mohli volně bavit, takže kromě fronty na pivo, jež byla k pos.ání dlouhá, to byl pozitivní večer. Příště může být podobný večer třeba právě u vás, protože tahle kapela hraje po celém širém kraji. Jenže Veselá je každoročně první. A první může být vždy jen jeden.

Nadcházející program letní sezóny kapely VÍKEND ROCK:

ČERVEN

12. 6. 2021 Doubrava, fotbalové hřiště, letní parket

25. 6. 2021 Příchvoj u Sobotky, areál za místním úřadem, letní parket

26. 6. 2021 Loukovec, areál u hasičárny, letní parket

ČERVENEC

3. 7. 2021 Bakov nad Jizerou, fotbalové hřiště, letní parket

24. 7. 2021 Mnichovo Hradiště, fotbalové hřiště, letní parket

31. 7. 2021 Velká Lečice, fotbalové hřiště, letní parket

SRPEN

14. 8. 2021 Braňka, místní hřiště, letní parket

20. 8. 2021 Mukařov, u obecního úřadu, letní parket

21. 8. 2021 Doubrava, U Čapků, letní parket

28. 8. 2021 Bakov nad Jizerou, fotbalové hřiště

ZÁŘÍ

4. 9. 2021 Valečov, amfiteátr pod hradem, letní parket

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top