Karel Maděra: Klášná-kašna

Karel Maděra: Klášná-kašna. Foto: Lucie Velichová

Meloun pro Hradiště. To je synonymum pro premiérový participativní rozpočet, který letos spustilo město Mnichovo Hradiště. Z rozpočtu města byl vykrojen jeden milion korun, který byl v průběhu května a června naporcován 34 návrhy. 21 z nich dospělo do fáze realizovatelnosti, tedy splnilo podmínky participativního rozpočtu. Hlasovat se o nich bude na podzim. Náš web je partnerem projektu a postupně vám jednotlivé nápady představujeme. Dalším v pořadí je návrh Klášné-kašny od Karla Maděry.

Co vás motivovalo k zapojení se do participativního rozpočtu Meloun pro Hradiště?
Četl jsem o této příležitosti v Kamelotu, ve stejný den jsem zrovna šel kolem této kašny, a tak mi to přišlo jako dobrý nápad.

Co vás vedlo právě k projektu Klášné-kašny? A co si můžeme představit pod slovem klášná?
Klášná proto, že jsem se upsal v textu, a tak jsem to jen malinko upravil a ponechal. Myslím, že podzámčí si zaslouží upravit a tohle by mohl být dobrý impuls k úpravám Cajku a čistírny. Vzhledem k tomu, jak jsou při všech stavebních úpravách důslední památkáři, zaráží mě poněkud vzhled Cajku, čistírna by potřebovala asi radikální řešení.

Proč by měla veřejnost napřít pozornost právě k vašemu návrhu a podpořit ho?
Protože by to mohlo být hezké místo, které mohou všichni navštěvovat.

Od 11. září do 4. října bude Meloun pro Hradiště potřebovat nejen vaši pozornost, ale také vaše hlasy. Každý z projektů, které postupně prezentujem, má šanci zvítězit a být realizován. Na webu www.melounprohradiste.cz naleznete veškeré informace k hlasování. Anebo přijďte hlasovat v sobotu 11. září na Sousedskou slavnost.

Za podporu pilotního ročníku Melounu pro Hradiště děkujeme Nadačnímu fondu ŠKODA AUTOvšem ambasadorkám a ambasadorům a především autorkám a autorům, kteří neváhali zhmotnit své myšlenky a investovali svůj čas a své nápady do participativního rozpočtu.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top