Kateřina Šebeňová: Nejhezčí a nejzábavnější hřiště v Mnichově Hradišti & Kaštanová alej ve Veselé

Kateřina Šebeňová: Nejhezčí a nejzábavnější hřiště v Mnichově Hradišti. Foto: Lucie Velichová
Kateřina Šebeňová: Nejhezčí a nejzábavnější hřiště v Mnichově Hradišti. Foto: Lucie Velichová
Kateřina Šebeňová: Kaštanová alej ve Veselé. Foto: Lucie Velichová
Kateřina Šebeňová: Kaštanová alej ve Veselé. Foto: Lucie Velichová

Meloun pro Hradiště. To je synonymum pro premiérový participativní rozpočet, který letos spustilo město Mnichovo Hradiště. Z rozpočtu města byl vykrojen jeden milion korun, který byl v průběhu května a června naporcován 34 návrhy. 21 z nich dospělo do fáze realizovatelnosti, tedy splnilo podmínky participativního rozpočtu. Hlasovat se o nich bude na podzim. Náš web je partnerem projektu a postupně vám jednotlivé nápady představujeme. Dnes jsou na řadě hned dva návrhy Kateřiny Šebeňové.

Nejhezčí a nejzábavnější hřiště v Mnichově Hradišti

Každý jsme jednou byli dítětem, na dětském hřišti se dá užít plno zábavy po celý den. Takové hřiště ale může vypadat různě, svou představu o tom má i maminka Kateřina Šebeňová.

Co Vás motivovalo k zapojení se do participativního rozpočtu Meloun pro Hradiště a podat právě návrh dětského hřiště?
Hradiště má sice několik dětských hřišť, ale na hřišti v ulici Víta Nejedlého jsem si všimla částečně nevyužité plochy. Líbilo by se mi na tuto plochu umístit nějaký zajímavý prvek například v podobě mnichovohradišťského zámku nebo většího hradu s velkou skluzavkou. Nějaký větší prvek na dětském hřišti v našem městě chybí.

A proč by měli hlasující napřít pozornost právě k Vašemu návrhu a podpořit ho svým hlasem?
Více by se využila plocha hřiště, která je k dispozici a v současné době působí trochu smutně. Hřiště s velkým hradem či zámkem a velkou skluzavkou by bylo pro děti jistě zábavnější a více se využívalo.

Kateřina Šebeňová: Nejhezčí a nejzábavnější hřiště v Mnichově Hradišti. Foto: Lucie Velichová

Kaštanová alej ve Veselé

Dalším návrhem, druhým ze tří, které paní Šebeňová do Melounu pro Hradiště podala, je myšlenka „Kaštanky“, Kaštanové aleje ve Veselé, která by tak jako Třešňovka obohatila další kus krajiny. A tak jako Třešňovka dělá radost svými plody v červnu a červenci, kaštany by udělaly radost na podzim.

Co Vás motivovalo k návrhu aleje ve Veselé?
Moc by se mi líbilo jít někam, kde by si kdokoliv a kdykoliv mohl posbírat jedlé kaštany a pod stromy si třeba i odpočinout, relaxovat, popovídat si s přáteli a podobně.

Kateřina Šebeňová: Kaštanová alej ve Veselé. Foto: Lucie Velichová

Proč by měli hlasující napřít pozornost právě k Vašemu návrhu a podpořit ho svým hlasem?
Alej by byla příjemným zpestřením života pro všechny generace. Rodiče či prarodiče by mohli s dětmi vyrazit sbírat kaštany, odnést si je domů a připravovat z nich potom nějaké dobroty. Jedlé kaštany jsou stromy, které rostou několik desetiletí, a bylo by fajn, kdyby tu alej byla ještě pro několik dalších generací po nás. Třeba vznikne časem i kaštanová slavnost :-)

Kateřina Šebeňová: Kaštanová alej ve Veselé. Foto: Lucie Velichová

Kateřina Šebeňová se do Melounu pro Hradiště zapojila ještě návrhem Bosé stezky

Od 11. září do 4. října bude Meloun pro Hradiště potřebovat nejen vaši pozornost, ale také vaše hlasy. Každý z projektů, které postupně prezentujeme, má šanci zvítězit a být realizován. Na webu www.melounprohradiste.cz naleznete veškeré informace k hlasování. Anebo přijďte hlasovat v sobotu 11. září na Sousedskou slavnost.

Za podporu pilotního ročníku Melounu pro Hradiště děkujeme Nadačnímu fondu ŠKODA AUTOvšem ambasadorkám a ambasadorům a především autorkám a autorům, kteří neváhali zhmotnit své myšlenky a investovali svůj čas a své nápady do participativního rozpočtu.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top