Klub českých turistů v Mnichově Hradišti zahajuje sezónu

Klub českých turistů v Mnichově Hradišti zahajuje sezónu

Turistickou sezónu jsme si v Mnichově Hradišti zvykli zahajovat březnem a akcí 100 jarních kilometrů. Letos to ale tak úplně neplatí a prsty v tom má především „seniorská sekce“. Naše akční dámy totiž během ledna a února stihly naplánovat a uspořádat již několik výletů.

V únoru to byla například Valentýnská procházka po Mladé Boleslavi pod vedením Miroslavy Rydvalové. A účast byla s 34 účastníky rekordní. Procházka začala v lesoparku Štěpánka. Po zastavení u kostela sv. Havla následovala prohlídka boleslavského muzea s výkladem Pavla Sosnovce. Svůj výlet si naplánovala i „rodinná sekce“, která se 17 účastníky vyrazila i přes oblevu předchozích dní v neděli 19. února na běžky do Jizerských hor. Nakonec to ale stálo za to. Déšť z údolí se na Jizerce změnil ve sněžení, během dne i vysvitlo sluníčko a děti předvedly parádní běžkařské výkony.

V březnu odstartoval již čtvrtý ročník výzvy 100 jarních kilometrů. Pokud se chcete zúčastnit, zaregistrujte se na webu. Můžete si stáhnout kartičku, začít si zapisovat své výlety, a sbírat tak pomyslně svých (prvních) sto jarních kilometrů. Forma pohybu je na vás. Kilometry si můžete započítat, ať už vyrazíte pěšky, nebo pojedete na běžkách, na kole či koloběžce. Výzva končí v úterý 20. června. Zhodnocení a předání výročního odznaku všem účastníkům výzvy proběhne na společném pikniku u Jizery před letními prázdninami. Termín ještě upřesníme.

V předběžném plánu akcí máme v březnu dva „seniorské“ výlety. Vypravíme se na návštěvu do Kolína a podle počasí i na výpravu za bledulemi nebo okolo Zábrdky do Mukařova. Výlety jsou otevřené nejen seniorům, ale i všem zájemcům, kteří si mohou udělat čas v pracovní den. Pokud máte zájem být o těchto výletech informováni, obraťte se na Helenu Pollovou na telefonu 603 913 409 nebo na e-mailu helena.pollova@seznam.cz. Nemáte-li čas během pracovního týdne a zajímají vás krásy našeho hlavního města, vyrazte v sobotu 25. března s Markétou Tomášovou na procházku na Vyšehrad.

Přidáváme ještě několik dubnových pozvánek. Na apríla, v sobotu 1. dubna, proběhne celorepubliková akce Ukliďme Česko. My se již tradičně zapojíme úklidem lokality v Dolcích. V neděli 2. dubna vás Petr Hladík zve na výlet Z Liběšic do Ploskovic přes Sedlo a zříceninu hradu Lityš. Do kalendářů si raději zapište i termín našeho tradičního pochodu: 6. ročník Zásadně na Zásadku proběhne v neděli 16. dubna. Pro nejčerstvější informace sledujte náš web www.kctmh.cz nebo Facebook www.facebook.com/KCTMnHradiste.

Ondřej Šindelář, Klub českých turistů, odbor Mnichovo Hradiště

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top