Klub českých turistů v říjnu láká na koncert do loukovské Bažantnice či výlet do Oldřichova v Hájích

Loukovská Bažantnice. Foto: Karel Hubač, Muzeum města Mnichovo Hradiště
Klub českých turistů v říjnu láká na výlety do loukovské Bažantnice či do Oldřichova v Hájích
Klub českých turistů v říjnu láká na výlety do loukovské Bažantnice či do Oldřichova v Hájích

Je tu říjen, desátý měsíc v roce, a mnichovohradišťský Klub českých turistů přichází s tipy na aktivity, jimiž je možné si tento podzimní měsíc zpestřit.

V neděli 8. října přijměte pozvání pana Tomsy do loukovské Bažantnice. Od 14 hodin se u zámečku uskuteční koncert bretonské a irské hudby. Během jarního výletu jsme vás do Bažantnice dovedli, mohli jsme zde obdivovat energii, s jakou se vrací zámečku jeho zašlá krása. Majitelé jistě od té doby na cestě za svým snem postoupili, koncert tedy bude příležitostí je jednak podpořit, jednak obhlédnout jejich snažení.

V sobotu 14. října nabízí Jitka Thorovská zájemcům možnost společně se zúčastnit v turnovském družstvu Granát dne otevřených dveří. Zájemci o společný výlet nechť se sejdou na mnichovohradišťském nádraží, vlak do Turnova odjíždí v 8:58 hodin (délka trasy cca 6–7 km).

Petr Hladík nabízí zdatnějším turistům možnost vyjet do Oldřichova v Hájích, odkud se v neděli 15. října vydáme společně do Hejnic. Trasa bude dlouhá cca 17,5 km a bude zahrnovat stoupání i klesání. Více informací naleznete v přiloženém plakátku.

Jitka Thorovská dále nabízí výlety, jež se uskuteční v případě příznivého počasí: 

  1. Procházka lesem (8 km), autobusem z Mnichova Hradiště do Rokyté, odtud přes kopec do Velkého Rečkova a autobusem zpět do Mnichova Hradiště.
  2. Kuks (7 km): ŽIREČ – Braunův betlém – křížová cesta 21. století a kolem Labe do Kuksu – Hospitál – nádraží
  3. Trosky – pouze SO–NE

Jistě něco přidá i Helena Pöllová. Pokud chcete být informováni o seniorských rychlovýletech, buďte s Helenou Pöllovou (helena.pollova@seznam.cz) a Jitkou Thorovskou (jitka.thorovska@seznam.cz) v kontaktu. Vyplatí se to!

Takto dopředu bych ještě ráda avizovala, že Mnichovo Hradiště bude o víkendu 24.–26. listopadu hostit Programový seminář Středočeské oblasti KČT, souběžně pak na sobotu 25. listopadu připravujeme trasy Podzimního setkání turistů Středočeské oblasti (hvězdicové trasy s cílem v Mnichově Hradišti), jehož součástí bude i vyhlášení Středočeské desítky 2023. Půjde o významnou akci, která do Mnichova Hradiště přivede desítky či stovky turistů – buďte tedy její součástí! Již brzy se dozvíte konkrétní doporučované trasy!

Přeji vám pohodové toulky podzimní přírodou!

Markéta Tomášová, Klub českých turistů, odbor Mnichovo Hradiště

Foto loukovské Bažantnice v náhledovém obrázku: Karel Hubač, Muzeum města Mnichovo Hradiště

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top