Konec dlouhodobé uzavírky silnice z Mohelnice nad Jizerou na Český Dub se předpokládá v létě příštího roku

Konec dlouhodobé uzavírky silnice z Mohelnice nad Jizerou na Český Dub se předpokládá v létě příštího roku. Foto: Petr Novák

Vloni v březnu došlo na silnici II/277 těsně za obcí Mohelnice nad Jizerou směrem na Podhoru k sesuvu většího množství kamení a půdy z přilehlého svahu, který zasypal oba jízdní pruhy. V důsledku toho je hlavní tah na Český Dub v tomto úseku již více než rok uzavřen. Starostové dotčených obcí o situaci v pondělí 6. června 2022 jednali se zástupci Krajské správy a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS SčK).

O setkání informovala na facebooku starostka obce Mohelnice nad Jizerou Jitka Lejsková. 

„Dle nového posudku, který proběhl po sanaci a očištění skalního masivu, bude skála zabezpečena betonovými tyčemi, které budou přikotveny ke skalnímu masivu, a mezi tyčemi bude vystavěna opěrná gabionová zeď, aby nedocházelo k dalšímu sesuvu skály na komunikaci,“ uvedla starostka.

Práce budou započaty po vysoutěžení firmy, tedy pravděpodobně v listopadu či prosinci 2022. Předpokládaný termín dokončení a znovuotevření komunikace se odhaduje na červen či červenec 2023.

Obce se s KSÚS SčK také domluvily, že v příštím roce proběhnou opravy silnic po objízdné trase. 

„Konkrétně v obci Mohelnice nad Jizerou jsme apelovali na opravu silnice od mostku (přes řeku Mohelku) směr Horní Mohelnice po celé délce. Zároveň by se mělo ve spolupráci s obcí vyřešit odvodnění této komunikace, které je momentálně nedostačující,“ dodala Jitka Lejsková.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top