V sobotu se uskuteční jarní úklid obce Loukovec

Ilustrační foto: obec Loukovec

Velká jarní dobrovolnická akce Ukliďme svět pokračuje. V sobotu 15. dubna se uskuteční jarní úklid obce Loukovec.

Sraz je v 9 hodin před hasičskou zbrojnicí. S sebou si přineste vlastní nářadím, dobrou náladu a chuť do práce. Občerstvení pro dobrovolníky je zajištěno.

Mohlo by vás také zajímat:

Obec Loukovec zve na maškarní ples

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Obec Loukovec zve na prvorepublikový maškarní ples. Uskuteční se již dnes, 25. března, od 20 hodin v sále hasičské zbrojnice. Hraje skupina Mazec. Vítány jsou všechny masky.

Vyšlo první letošní číslo sborníku Od Ještěda k Troskám. Dočtete se v něm například o loukoveckém hřbitovu či o Jiřím Dürichovi

Vyšlo první letošní číslo sborníku Od Ještěda k Troskám. Dočtete se v něm například o loukoveckém hřbitovu či o Jiřím Dürichovi

Vlastivědný sborník Od Ještěda k Troskám jednou za tři měsíce přináší zajímavé články z Českého ráje a Podještědí. O čem se dočtete v prvním letošním čísle?

Historička Lenka Křížová pokračuje ve svém seriálu o hřbitovech. Tentokrát se věnuje farnímu hřbitovu na Loukovci.

Vedoucí Muzea města Mnichovo Hradiště Jana Dumková připomíná autory z Mnichovohradišťska, kteří do sborníku Od Ještěda k Troskám přispívali ve 20. a 30. letech minulého století.

Nemáte dědický nárok na „zapomenuté“ pole po pradědečkovi? Zkontrolujte nemovitosti na Mnichovohradišťsku, které mají nedostatečně identifikované vlastníky

Nemáte dědický nárok na „zapomenuté“ pole po pradědečkovi? Zkontrolujte nemovitosti na Mnichovohradišťsku, které mají nedostatečně identifikované vlastníky. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) 2× ročně aktualizuje seznam nemovitostí, u nichž v katastru nemovitostí buď není zapsaný žádný vlastník, nebo u zapsaného vlastníka chybí důležité informace k jeho jednoznačné identifikaci. Občané tak mají možnost se k „zapomenutým“ pozemkům, domům, bytům či garážím přihlásit.

Neznámý pachatel založil v Loukovci černou skládku. Pomůžete ho vypátrat?

Neznámý pachatel založil v Loukovci černou skládku. Pomůžete ho vypátrat? Foto: obec Loukovec

Obec Loukovec dnes zveřejnila fotografie odpadu, který neznámý pachatel odložil v lokalitě pod Černobylem směrem do Hubálova. Toto jednání již lze kvalifikovat jako založení černé skládky a viníkovi může být uložena pokuta až ve výši 50 tisíc korun.

Místo je vidět ze silnice, a tak obec vyzývá občany, aby informovali obecní úřad, pokud si všimli čehokoliv podezřelého, co by pomohlo pachatele vypátrat. Na prošetřování případu obec spolupracuje také s Policií ČR.

TJ Sokol Loukovec pořádá sokolský ples a dětský karneval

TJ Sokol Loukovec pořádá sokolský ples a dětský karneval

TJ Sokol Loukovec pořádá sokolský ples a dětský karneval.

Sokolský ples se uskuteční v pátek 17. února od 20 hodin a karneval v sobotu 18. února od 14 hodin. Obě akce se konají v místní hasičské zbrojnici.

SOU Hubálov zve na středeční den otevřených dveří

SOU Hubálov zve na středeční den otevřených dveří

Ve středu 1. února se od 7 do 16 hodin uskuteční den otevřených dveří na Středním odborném učilišti Hubálov pro zájemce o studium ve školním roce 2023–2024. Účastníci si mohou prohlédnout školu a dílny odborného výcviku v průběhu školního vyučování, zázemí domova mládeže a školní jídelny, získat potřebné informace o podmínkách studia či přijímacím řízení ke studiu.

Na Mnichovohradišťsku vyhrál Andrej Babiš jen v Loukově. Nejdrtivěji byl poražen v Bílé Hlíně a v Neveklovicích

Na Mnichovohradišťsku vyhrál Andrej Babiš jen v Loukově. Nejdrtivěji byl poražen v Bílé Hlíně a v Neveklovicích

Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. Zvítězil i ve většině obcí na Mnichovohradišťsku. Výjimkou je pouze Loukov, kde prohrál ziskem 56 hlasů ku 60 hlasů pro Andreje Babiše. Nejlepší výsledky má Petr Pavel v Bílé Hlíně (74,60 %) a v Neveklovicích (72,72 %).

Na kompletní výsledky celého našeho ORP i jednotlivých obcí se můžete podívat níže.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top