Od 11. prosince se mění autobusové jízdní řády. K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem

Od 11. prosince se mění autobusové jízdní řády. K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. Ilustrační foto: Petr  Novák

Od neděle 11. prosince dochází k úpravám autobusových jízdných řádů, které se dotýkají i linek na Mnichovohradišťsku Některé linky jsou beze změny, někde jsou úpravy pouze drobné. Velkými změnami prochází linky 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. 

315 (Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště)

V obcích v okolí se o nadcházejícím víkendu chystají rozsvěcovat vánoční stromečky

Vánoční strom v Mnichově Hradišti v roce 2021. Foto: Petr Novák
Letos se po dvou letech poprvé bez omezení konají v obcích v našem okolí rozsvícení vánočních stromečků. V mnohých z nich bude tento slavnostní okamžik doplněn zajímavým programem v podobě hudebních vystoupení, společného zpívání koled, zajímavých aktivit pro děti, jarmarků, bohatého občerstvení, ale třeba i prohlídky fary nebo ohnivé show. Kdy a kde a na co konkrétně se můžete těšit?
 
Bakov nad Jizerou

Nová kniha představuje historii a současnost pivovarů. Včetně Pivovaru Svijany či zaniklého pivovaru v Loukovci

Nová kniha představuje historii a současnost pivovarů. Včetně Pivovaru Svijany či zaniklého pivovaru v Loukovci

Podzim a předvánoční čas tradičně patří knižním novinkám, regionální literaturu nevyjímaje. Právě v těchto dnech dorazila do knihkupectví kniha Pivovary Českého ráje. Připravil ji Jaroslav Egert, mimo jiné autor beznadějně rozprodaných a stále žádaných Mlýnů na Žehrovce.

Publikace představuje historii třinácti pivovarů, mezi nimi například Pivovaru Svijany i dnes již neexistujícího pivovaru na Loukovci. Texty jsou doplněny perokresbami a velkým množství barevných a černobílých fotografií.

V Loukovci se sešly učitelky malotřídních škol

V Loukovci se sešly učitelky malotřídních škol. Foto: MAP III Mnichovohradišťsko

Středeční odpoledne 2. listopadu bylo zasvěcené oblíbenému setkání učitelek malotřídních škol. Sešly jsme se v ZŠ a MŠ Loukovec, kde nás přivítala ředitelka Lenka Kolocová i její kolegyně z MŠ a ZŠ.

Po úvodním seznámení se školkou nám Zuzana Hanzlová představila, kterak se „perou“ s výukou nové informatiky a s rozvojem digitální gramotnosti i pregramotnosti.

PŘEHLEDNĚ: Noví starostové a místostarostové obcí v okolí

Nově zvolený starosta Mnichova Hradiště Jiří Plíhal. Foto: Václav Vopat

Ve všech obcích v ORP Mnichovo Hradiště i v Bakově nad Jizerou se již konala ustavující zasedání zastupitelstev a až na jednu výjimku již všude znají jména nových starostů a místostarostů. Zde přinášíme souhrnný přehled. Kliknutí na název obce vás odkáže na článek s podrobnějšími informacemi. Seznamy všech zvolených zastupitelů v jednotlivých obcích najdete v tomto článku.

V obcích se postupně konají ustavující jednání zastupitelstev. V Mukařově mají nového starostu, v Loukovci novou místostarostku

V obcích se postupně konají ustavující jednání zastupitelstev. V Mukařově mají nového starostu, v Loukovci novou místostarostku. Ilustrační foto: mapy.cz

V obcích se postupně konají ustavující schůze zastupitelstev, která vzešla z nedávných komunálních voleb. První obce tak znají jména nových starostů a místostarostů. 

V pátek 15. října se konala ustavující schůze zastupitelstva v Loukovci, v sobotu 16. října v Mukařově.

V Loukovci byl do křesla starosty opět zvolen Milan Hanzl (SNK obce Loukovec). Došlo však ke změně na postu místostarosty, kde Radka Koťátka nahradila Pavlína Šperková (rovněž SNK obce Loukovec).

V listopadu se uskuteční tradiční setkání vedoucích a pedagogických pracovníků malotřídních škol. Tentokrát v Loukovci

V listopadu se uskuteční tradiční setkání vedoucích a pedagogických pracovníků malotřídních škol. Ilustrační foto: MAP III Mnichovohradišťsko

Po delší odmlce přichází MAP III Mnichovohradišťsko s pozvánkou na oblíbené setkání vedoucích a pedagogických pracovníků malotřídek, které se tentokrát uskuteční v ZŠ a MŠ Loukovec, kde bude hostitelkou ředitelka školy Mgr. Lenka Kolocová.

Setkání se bude konat ve středu 2. listopadu 2022 od 16 do 18 hodin.

Program:

Nové mnichovohradišťské zastupitelstvo poprvé zasedne 24. října. Ustavující schůze zastupitelstev jsou již vyhlášeny i ve většině okolních obcí

Nové mnichovohradišťské zastupitelstvo poprvé zasedne 24. října. Ilustrační foto: Petr Novák

V pondělí 24. října od 18 hodin se na sále Základní školy Studentská uskuteční ustavující zasedání Zastupitelstva města Mnichovo Hradiště. Na jednání složí noví zastupitelé zvolení v letošních komunálních volbách slavnostní slib a následně zvolí starostu, místostarosty, radní a předsedy finančního a kontrolního výboru.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top