Lucie Zikmundová: Pumptrack

Lucie Zikmundová: Pumptrack. Foto: Lucie Velichová
Lucie Zikmundová: Pumptrack. Foto: Lucie Velichová
Lucie Zikmundová: Pumptrack. Foto: Lucie Velichová

Meloun pro Hradiště. To je synonymum pro premiérový participativní rozpočet, který letos spustilo město Mnichovo Hradiště. Z rozpočtu města byl vykrojen jeden milion korun, který byl v průběhu května a června naporcován 34 návrhy. 21 z nich dospělo do fáze realizovatelnosti, tedy splnilo podmínky participativního rozpočtu. Hlasovat se o nich bude na podzim. Náš web je partnerem projektu a postupně vám jednotlivé nápady představujeme. Cizí slovo „Pumptrack“ vám možná na první dobrou nic neřekne, ale tahle dráha nabízí nepřeberné množství možností, jak na ní trávit volný čas a jaké všechny sporty umožňuje aktivně provozovat.

Lucie Zikmundová: Pumptrack. Foto: Lucie Velichová

Co Vás motivovalo k zapojení se do participativního rozpočtu Meloun pro Hradiště?
Pumptrack je nejblíže v Praze Modřanech, a bylo by fajn mít takovou dráhu i mnohem blíž, třeba u nás v Mnichově Hradišti. Využít by ji mohl každý, zvlášť tady v areálu obnoveného dopravního hřiště.

Lucie Zikmundová: Pumptrack. Foto: Lucie Velichová

Co Vás vedlo k přihlášení lezecké Pumptracku  do participativního rozpočtu?
Pumptrack máme daleko, přitom výhodou dráhy je, že jí stačí rovný povrch a využít ji může každý, skejťák, bruslař, jezdci na BMX. Prostor tu pro něj je dostatek.

A proč by měli hlasující napřít pozornost právě k Vašemu návrhu a podpořit ho svým hlasem?
Pumptrack je zábava pro každého a rozhodně by si pumptrackovou dráhu měl každý zkusit.

Od 11. září do 4. října bude Meloun pro Hradiště potřebovat nejen vaši pozornost, ale také vaše hlasy. Každý z projektů, které postupně prezentujeme, má šanci zvítězit a být realizován. Na webu www.melounprohradiste.cz naleznete veškeré informace k hlasování. Anebo přijďte hlasovat v sobotu 11. září na Sousedskou slavnost.

Za podporu pilotního ročníku Melounu pro Hradiště děkujeme Nadačnímu fondu ŠKODA AUTOvšem ambasadorkám a ambasadorům a především autorkám a autorům, kteří neváhali zhmotnit své myšlenky a investovali svůj čas a své nápady do participativního rozpočtu.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top