Místo hotelu muzeum? Architektonická studie není proti

Místo hotelu muzeum? Architektonická studie není proti. Foto: Petr Novák

Architektonická kancelář re:architekti studio v letošním roce zpracovávala pro město Mnichovo Hradiště studii využitelnosti budovy hotelu U Hroznu pro potřeby městského muzea a infocentra. Studie je nyní hotova a architekti souhlasí, že stavba by byla pro tyto účely adaptovatelná. Bez zásadních úprav se to však neobejde.

Tým architektů předně navrhuje odstranit část přístavby na východní straně, v níž dnes funguje kuchyně restaurace. Tím by se honosný objekt opticky oddělil od sousední zástavby a získal dvorek využitelný v horkých letních dnech. Přes dvorek by vedl hlavní, dostatečně dimenzovaný a reprezentativní vstup do objektu.

Co se týká vnitřních dispozic, v přízemí by měla vzniknout kancelář infocentra se zázemím, pokladna, kavárna či bistro s barem a sál pro zhruba 50 lidí. O patro výš studie počítá s prostory pro knihovnu muzea a badatelnu, kancelářemi a příručním depozitářem, jehož součástí bude rovněž prostor pro přípravu výstav. Hlavní část, takřka 200 m2, by zabírala expozice muzea. Stejná plocha, navíc ještě vzdušnější díky klenutému podhledu, by byla i v druhém nadzemním podlaží, kam architekti umisťují ještě prostor pro dočasné výstavy a sklad muzea. Kotelna v podkroví by zůstala zachována.

Úpravy objektu by bylo nutné spojit s kompletní technickou obměnou včetně vybudování nového výtahu. Pouze kotelna, jejíž vybavení je rok staré, by zůstala zachována.

Studie představuje pracovní materiál, ze kterého budou mnichovohradišťští zastupitelé vycházet při plánování dalších úprav historické budovy, která je od roku 2019 v majetku města.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top