Mladoboleslavská nemocnice připravuje výstavbu nového Pavilonu pro matku a dítě

Mladoboleslavská nemocnice připravuje výstavbu nového Pavilonu pro matku a dítě. Foto: Klaudiánova nemocnice

Vedení mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice podepsalo klíčový dokument, který je potřeba pro výstavbu pavilonu pro porodnici, gynekologii a dětské oddělení. Následující rok a půl bude vznikat kompletní projektová dokumentace pro výstavbu tohoto pavilonu, který nyní mladoboleslavské nemocnici chybí. Dětské a gynekologicko-porodnické oddělení, které využívají i ženy a děti z Mnichovohradišťska, dnes sídlí v budově v ulici Boženy Němcové. Budova je sice součástí areálu nemocnice, ale zcela nevyhovuje dnešním požadavkům medicíny ani pacientů.

Zhotovitelem dokumentace, který byl vybrán ve veřejné zakázce, je Sdružení pro Pavilon pro matku a dítě, kde jsou zastoupeny dva subjekty: Energy Benefit Centre a.s. a Ateliér Velehradský, s. r. o. První studii projektu by měla nemocnice dostat v létě tohoto roku, kdy by mohl být záměr podrobněji představen veřejnosti.

„Tento pavilon vznikne ve stávající části areálu naší nemocnice: jedná se tedy o částečnou rekonstrukci pavilonu A, nejstaršího pavilonu areálu nemocnice, a pavilonu B a částečně o novou výstavbu, kde se bude odehrávat hlavní medicínská část, jako jsou porody a operace,“ řekl předseda představenstva Klaudiánovy nemocnice Ladislav Řípa.

„Výstavbu nové porodnice jsme si dali za cíl po krajských volbách po našem nástupu do vedení nemocnice. Jsem tedy velmi rád, že se nám podařilo podepsat smlouvu na projektovou dokumentaci a všechny potřebné ostatní dokumenty tak, abychom mohli zhruba za rok a půl poprvé kopnout do země,“ řekl místopředseda představenstva Klaudiánovy nemocnice Daniel Marek.

„Vnímám to jako obrovské zadostiučinění, protože co jsem pediatrem, tak se mluví o tom, že se postaví nová porodnice a dětské oddělení. Pokud k tomu nyní dochází, je to pro mne největší zážitek celého mého profesního života. Jsem nesmírně rád. Bude to velký profit pro maminky, které zde budou rodit, pro ženy, které zde budou ošetřovány, a pro děti. Zajímavé to bude i pro personál. Myslím si, že si všichni tito lidé zaslouží něco nového, co je na úrovni 21. století,“ uvedl pediatr Pavel Nechanický, který je zároveň místopředsedou dozorčí rady Klaudiánovy nemocnice.

Na následující výstavbu pavilonu pro gynekologicko-porodnické a dětské oddělení Klaudiánova nemocnice nyní hledá potřebné finanční prostředky. Nemocnice již zažádala o dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR.

„Počítáme s tím, že by tento objekt, zrekonstruovaná i nová část, měl splňovat nejvyšší standardy energetické náročnosti. Měl by být zcela pasivní. Budeme se ale snažit i o další národní a evropské fondy a získat tak potřebné peníze pro výstavbu. Když všechno půjde podle našich představ, mohl by být tento pavilon v provozu za čtyři až pět let,“ dodal předseda představenstva Ladislav Řípa.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top