Mnichovohradišťský Klub českých turistů zve na výlety na Zásadku i do Prahy

Zásadka. Ilustrační foto: Petr Novák

Co čeká v nejbližších dnech mnichovohradišťský odbor Klubu českých turistů (KČT), to nám prozrazuje jeho předsedkyně Markéta Tomášová:

V sobotu 26. března se vydáme Za krásami Prahy – rodinný výlet vlakem do hlavního města, který bude v případě zájmu první z cyklu výletů. Sraz v 8.40 na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.

V úterý 29. března se můžete přidat k seniorskému výletu do Pekla za bledulemi s Helenou Pöllovou. Sraz v 8.45 na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.

Ve čtvrtek 31. března se přidáme k brigádě pod Drábskými světničkami – zkulturníme přístupovou cestu před nadcházející turistickou sezónou. Sraz v 15 hodin na parkovišti v Dnebohu. S sebou rukavice a vhodné nářadí (zahradnické nůžky, motyčky, hrábě...).

V sobotu 2. dubna se společně potkáme při úklidu Dolců v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Sraz v 9 hodin na začátku Dolců.

V neděli 10. dubna nás čeká tradiční jarní zahajovací výlet Zásadně na Zásadku, letos již 5. ročník, jehož tradiční podobě snad již nestojí v cestě. Budeme rádi, když se s vámi na Zásadce potkáme v hojném počtu, nahradí nám to zrušenou členskou schůzi. Nahlédnete do kronik, představíme vám osobně naše plány na tento rok, posedíme při zvuku harmoniky... Průběžný start bude mezi 9. a 10. hodinou na parkovišti za mnichovohradišťským zámkem.

V termínu 13.–15. května 2022 chystáme pro členy a přátele KČT víkendový pobyt ve Sloupu v Čechách, v samém srdci Lužických hor. Sloup v Čechách a jeho okolí jsou turisticky vyhledávanou lokalitou. Pobyt je vhodný pro kteroukoliv věkovou skupinu. Při vašem pobytu vám poradíme, kam vyrazit, případně se můžete vydat na výlet s nějakou zformovanou skupinou. Po celý víkend budeme ubytování v penzionu Herberk. V případě zájmu se obracejte na Jiřího Jandu (savs.jandaj@seznam.cz či telefon: 730 867 551), a to nejlépe do konce dubna. V penzionu jsou různě velké pokoje, proto pokud byste měli zájem výhradně o menší pokoj, raději to včas nahlaste na výše uvedený kontakt.

Poslední, co bych ráda připomněla, je možnost hlasovat o umístění naší třetí lavičky v krajině. Více o jednotlivých místech, jež připadají v úvahu, se dočtete na našem webu, stejně tak tam naleznete i velmi jednoduchý hlasovací formulář. Na kterém ze tří navržených míst byste si chtěli posedět?

Markéta Tomášová, Klub českých turistů, odbor Mnichovo Hradiště

(redakčně upraveno)

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top