Mnichovohradišťský odbor Klubu českých turistů zahájil sezónu. Na jaké výlety vás pozve v dubnu?

Mnichovohradišťský odbor Klubu českých turistů zahájil sezónu. Na jaké výlety vás pozve v dubnu? Foto: KČT

Mnichovohradišťský odbor Klubu českých turistů (KČT) zahájil sezónu. Na jaké výlety vás pozve v dubnu?

V neděli 10. dubna čeká zájemce již pátý ročník tradičního jarního zahajovacího výletu Zásadně na Zásadku. Start bude průběžný mezi 9. a 10. hodinou na parkovišti za zámkem, tras na výběr bude několik, cíl však jediný: zřícenina Zásadka na sousedním Sychrově. Děti cestou čekají drobné úkoly, v cíli pak odměny, všichni obdrží pamětní list. Pokud si donesete vlastní buřty, budete si je moci na ohni opéct. Na Zásadce pak nebude chybět hudební produkce harmonikáře Jindry Kelíška nebo zasvěcený výklad o historii místa od Karla Hubače, pracovníka mnichovohradišťského muzea.

V neděli 24. dubna Tomáš Trkola vyveze zájemce netradičně jižním směrem, na Kolínsko. Projdou se labskými luhy a jejich trasa povede z Kolína do Libice nad Cidlinou. Zájemci o tento nenáročný 15kilometrový výlet se sejdou v 8.50 na mnichovohradišťském nádraží.

Pro náročnější turisty připravil KČT již dvakrát odložený výlet na Ještěd, kam si dojdou bez nutnosti dopravy přímo z Mnichova Hradiště. Setkají se v sobotu 30. dubna v 8 hodin na náměstí a v cíli budou mít v nohách 36 kilometrů. Těšit se na vás bude Jiří Janda.
A na co se mohou těšit senioři? Helena Pöllová si pro ně připravila dvě akce, jednak výlet na Zdenčinu skálu, jednak na Štolpišské vodopády. Konkrétní termíny těchto výletů budou ovlivněny počasím. Sledujte web a facebook, ať vám nic neunikne.

Markéta Tomášová, KČT Mnichovo Hradiště

 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top