Na faře v Dolní Krupé si v sobotu můžete vyzkoušet přípravu bramboráku

Fara v Dolní Krupé. Foto: Petr Novák

Od června můžete opět navštívit objekt barokní roubené fary v Dolní Krupé. Pro letošní sezonu zde Muzeum Mladoboleslavska připravilo nejen výstavu věnovanou zaniklým obcím v okolí Ralska, ale upravilo a vybavilo nově i prostory v přízemí fary – původní farní kancelář a archiv, kuchyň a byt farské hospodyně i bývalou černou kuchyni a spíž. A připravena je i řada speciálních akcí. Tu nejbližší můžete navštívit již nacházející víkend.

V sobotu 3. července od 10 do 18 hodin bude na faře pro návštěvníky připraven workshop BRAMBORÁK. Přijďte si vyzkoušet přípravu klasického lidového pokrmu a chutnat jeho různé varianty. Znáte třeba ten se sušenými švestkami?

„Škrabku na brambory si raději vezměte s sebou. Můžete se totiž aktivně zapojit do příprav a zároveň se podělit o svoje recepty,“ vzkazují organizátoři.

Pokud nestihnete bramborákový workshop, můžete využít k návštěvě i jinou příležitost. Fara (Dolní Krupá čp. 15) je otevřena v červenci a v srpnu vždy od středy do neděle v době od 9 do 17 hodin. V září pak každou středu, sobotu a neděli. Pro otevření fary volejte paní Nedvědovou, tel. 777 278 322.

Více informací najdete na webu nebo facebooku.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top