Na konci listopadu vyjde první celobarevná publikace o Bakovsku

Na konci listopadu vyjde první celobarevná publikace o Bakovsku. Zdroj: Pro Bakovsko

Na konci listopadu letošního roku vychází historicky zcela první celobarevná publikace o Bakovsku s názvem Bakov nad Jizerou – rozcestí středního Pojizeří.  

Publikace vás na 224 barevných stranách přehlednou a moderní formou seznámí se všemi reáliemi Bakova a okolí: jeho historií, kulturou, přírodou, osobnostmi a mnoha dalšími zajímavostmi. Text doplňuje přes 450 aktuálních i unikátních historických fotografií.

Kniha je navíc vybavena speciální „virtuální“ nadstavbou v podobě videí a interaktivních map, které budete moci aktivovat prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů.

Náročný knižní projekt, jehož autorem je Vojtěch Dvořák, vznikal intenzivně přes dva roky a jeho hlavním partnerem je město Bakov nad Jizerou. Slavnostní křest a zahájení prodeje se uskuteční o 1. adventní neděli 28. listopadu 2021 od 14.30. Knihu si budete moci zakoupit přímo na této akci, poté na pokladně městského úřadu, v městské knihovně a v papírnictví u paní Folwarczné u železniční zastávky. Kdo je zdaleka, může si ji také objednat přímo u nakladatele (Dvořák Systems).

Bude-li příznivá epidemiologická situace, na počátku roku 2022 se můžete těšit také na besedu o knize a dějinách kraje, která se uskuteční v Muzeu Bakovska.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top