Na Zvířeticích se volila Miss žába

Na Zvířeticích se volila Miss žába. Foto: ČSOP Klenice

Na Zvířeticích se volila Miss žába. A zvítězila – světe, div se – žába číslo 13. Vlastní jménem – pralesnička azurová. 

Poslední sobotu v srpnu jsme ve spolupráci s TIC Zvířetice a městem Bakov nad Jizerou uspořádali přírodovědné rodinné dopoledne. Je to již pošesté, co jsme na Zvířeticích podobnou akci připravili. Poprvé jsme pozvali veřejnost v roce 2016 na Mezinárodní noc netopýrů.

Letos si přišlo odpoledne užít téměř stovka dětí a dospělých. Děti si vyráběly žabky z fimo hmoty nebo papíru. Ale nejoblíbenější výtvarnou aktivitou se zřejmě stala žabí foukačka.

V prostorách TIC si mezitím mohli návštěvníci prohlédnout raky a poslechnout si přednášku Miloše Buřiče z Laboratoře sladkovodních systémů při Jihočeské univerzitě.

Pak se většina vydala na žabí stezku. Na ní si děti i dospělí vyzkoušeli, jak se přenášejí žáby, když jim v cestě stojí silnice, poznali, jak se z pulce stane žába nebo čím se žáby živí. Děti i někteří dospělí si vyzkoušeli, zda doskočí dál oni, nebo žáby. Skokana goliáše s jeho šesti metry ale nikdo nepřekonal.

Kromě raků byli největším lákadlem hadi, které přivezl Spolek Zamenis z Krušných hor. Spolek se stará o ochranu užovky stromové, ale i ostatní plazi jako užovka obojková, podplamatá a hladká u něj naleznou útočiště.

Kdo prošel Žabí stezku celou a podařilo se mu sestavil obrázek pulce ukrytý po částech na jednotlivých stanovištích, mohl si nakonec pochutnat na perníčku z dílny Elišky Josifové ze Žantova.

Jsme rádi, že jsme od hodně návštěvníků dostali milé reakce. Celková atmosféra a pohoda je pak krásně a asi nejlépe zachycena na fotografiích.

Akce se vydařila i díky grantu od firmy Ško-Energo. Děkujeme.

ČSOP Klenice

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top