Nominujte osobnosti na Cenu hejtmanky pro rok 2022

Udílení Ceny hejtmanky v roce 2021. Foto: STAN

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková vyhlásila další ročník ankety Cena hejtmanky. Nominační formulář, který je letos poprvé možné vyplnit i elektronicky, je zveřejněn na webu Středočeského kraje. Kandidáti na ocenění musí být spjati se Středočeským krajem: na jeho území se narodili, žijí zde, nebo je s krajem spojeno jejich působení, život, dílo nebo činnost.

Cena hejtmanky se opět vyhlašuje pro kategorie hrdinský čin, společenská odpovědnost, kultura, sport, dále za oblast vzdělávání, vědy a výzkumu. Ocenění je možné udělit i za práci ve veřejném sektoru nebo podnikatelům. O těchto kategoriích rozhoduje odborná komise. Ze všech zaslaných návrhů pak budou moci občané sami vybrat prostřednictvím internetového hlasování osobnost v kategorii Cena veřejnosti. Cenu je možné udělit i in memoriam.

„Budu moc ráda, když si lidé opět najdou čas ovlivnit svými nominacemi a hlasy to, komu bude ocenění uděleno, zamyslet se nad tím, kdo by si jej za svou práci nebo činy zasloužil, kdo by mohl být tím, na kterého mohou být středočeští občané hrdí. Jsem přesvědčena o tom, že takových osobností mezi námi žije spousta. A vůbec nemusí jít o někoho známého a slavného, naopak, může to být někdo, kdo je pro náš kraj a jeho občany přínosný, zajímavý, důležitý a třeba i skromně stojí v pozadí a ocenění by si zasloužil,“ říká hejtmanka Petra Pecková.

Nominace se mohou podávat až do konce října 2022. Nejjednodušší způsob, jak návrh odevzdat, je vyplnění elektronického formuláře na webových stránkách Středočeského kraje. I nadále je ale možné klasický formulář vyplnit ručně nebo na počítači a odeslat poštou, případně osobně doručit na podatelnu Krajského úřadu Středočeského kraje.

„Věřím, že se nám opět podaří najít spoustu lidí, jejichž životní příběh nebo čin stojí za zveřejnění a za ocenění. Mohou se stát příkladem a inspirací pro ostatní. Už se těším, že je objevíme, i když pak bude zase pro komisi velmi těžké vybírat – cenu by si zasloužil většinou každý, kdo je nominován,“ dodala hejtmanka.

Další informace o Ceně hejtmanky si můžete přečíst rovněž na webu kraje.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top