Nové chodníky a přechody v Mnichově Hradišti, Dobré Vodě a Dnebohu přispějí k vyšší bezpečnosti chodců

Ve Dnebohu vznikne nový chodník u hospody o celkové délce 77,5 metru. Foto: Petr Novák

Na základě podnětů od občanů připravuje město úpravy veřejného prostoru, které přispějí ke zvýšení bezpečnosti v dopravě, zejména bezpečnosti chodců. Kromě samotného města se úpravy budou týkat také místních částí Dneboh a Dobrá Voda.

Ve Dnebohu vznikne nový chodník u hospody o celkové délce 77,5 metru. Ten bude navazovat na stávající chodníky a výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti. Nový chodník bude široký jeden metr (standardní šíři 1,5 metru parametry uličního prostoru neumožňují) a bude proveden z betonové zámkové dlažby. Na dvou místech, kde se bude chodník křížit se stávajícími sjezdy na přilehlé pozemky, bude vybudován tzv. „přejezdový chodník“, který bude barevně odlišen. Odhadované náklady činí 360 tisíc korun.

V Dobré Vodě vznikne přes frekventovanou silnici II/268 přechod pro chodce, po kterém místní dlouho volali, a v místě autobusových zastávek rovněž zastávkové zálivy. Součástí přechodu bude středový bezpečnostní ostrůvek opatřený varovnými a signálními pásy. Vybudování zálivů vyřeší nevyhovující stav, kdy autobusy při zastavování zasahují do silnice. U nástupní hrany obou zastávek bude nově bezbariérový chodník. Přístup k zastávkám na obou stranách komunikace zajistí nové chodníky z betonové zámkové dlažby. Stávající přístřešek autobusové zastávky bude demontován a následně nahrazen novým. Odhadované náklady činí 937 tisíc korun.

Nový přechod a chodník vznikne také v Mnichově Hradišti v ulici V Lípách. Naváže na stávající chodník, který končí u vjezdu na parkoviště za zámkem. Dál povede souběžně se silnicí až ke křížení ulice V Lípách a Nad Dolci. Zde bude napojen na chodník v severní části parkoviště u autobusové zastávky. Vznikne také přechod směrem do ulice Nad Dolci a v její navazující části rovněž k část chodníku. Chodníky budou bezbariérové. Odhadované náklady budou teprve vyčísleny.

Městu se na tyto investice podařilo získat příspěvek Nadačního fondu ŠKODA AUTO ve výši 500 tisíc korun. Realizace všech tří akcí je naplánovaná na první polovinu příštího roku.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top