Obyvatele Hradiště čeká druhé setkání k rekonstrukci lokality „Na Habeši“

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

V Mnichově Hradišti pokračují úpravy lokality „Na Habeši“. Město zve všechny obyvatele, majitele nemovitostí a další zájemce na druhé veřejné setkání k proměnám této lokality, které proběhne ve středu 16. června od 17.30 hodin ve školní jídelně v ulici Mírová. Na setkání bude představen upravený návrh řešení ulic Boženy Němcové, Komenského, Mánesova a Přemyslova. Přítomní občané budou moci sdělit své připomínky k návrhu a poté řešit konkrétní opatření v jednotlivých ulicích. Na setkání se již nebude probírat řešení v Husově ulici, kde byly připomínky již zapracovány a v současné chvíli probíhá samotná rekonstrukce.

První setkání proběhlo v dubnu 2019. Město na něm představilo prvotní návrh úprav. Po sesbírání a vypořádání připomínek od téměř stovky domácností či jednotlivců, ale také dopravního inspektorátu Policie ČR a architekta města Jana Světlíka, pokračovalo město v projektování a od května tohoto roku i v realizaci úprav první etapy v Husově ulici. Postup prací byl zpomalen pandemií nemoci covid-19 a rozpočtovou nejistotou, která v minulém roce panovala.

V současné chvíli nazrává čas na druhou etapu úprav lokality. Po tomto setkání by mělo dojít ke schválení studie pro ulice Boženy Němcové, Komenského, Mánesova a Přemyslova a k dalšímu posunu v projekčních pracích. Realizace se předpokládá v souběhu s některými rekonstrukcemi inženýrských sítí od roku 2023.

Teprve na základě projednané studie vznikne dokumentace pro stavební povolení, kterou připraví projektant dopravních staveb Zdeněk Fiedler. Návrhem zeleně se aktuálně zabývá Tomáš Velich.

Více informací o setkání či investiční akci najdete v sekci Lokalita Na Habeši na webu města nebo vám je poskytne projektový pracovník města Ondřej Šindelář.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top