Od 12. prosince se zlepší autobusové spojení Mnichovohradišťska s Prahou

Od 12. prosince se zlepší autobusové spojení Mnichovohradišťska s Prahou. Foto: PID
Schéma dopravního spojení z Prahy směrem na Mladou Boleslav. Zdroj: PID
Mapka přestupního uzlu Mnichovo Hradiště, dopravní terminál. Zdroj: PID
Mapka přestupního uzlu Mnichovo Hradiště, náměstí. Zdroj: PID

Jak již jsme informovali, od 12. prosince 2021 čekají autobusovou dopravu na Mnichovohradišťsku i v přilehlém okolí výrazné změny v souvislosti s integrací do Pražské integrované dopravy (PID).

Pojďme se nyní podrobněji zaměřit na spojení Praha - Mladá Boleslav a související lokality:

 • Rychlíkové spojení Mladé Boleslavi s metropolí zajistí linky 345, 412, 700, 720 a 730. Od metra Černý Most pojedou po dálnici na boleslavské autobusové nádraží v základním intervalu 20 minut, v ranní špičce v pracovní dny ve směru do Prahy bude interval poloviční, odpoledne v opačném směru se pak bude jezdit jednou za čtvrt hodiny. V okrajových částech dne se bude interval mírně prodlužovat. Dojde také k rozšíření provozních období, poslední autobus směr Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a Liberec bude nově odjíždět až po půlnoci.
 • Pětici rychlých linek doplní ještě linka 315, která po dálnici dojede na sjezd Tuřice, odkud pojede přes Tuřice, Benátky nad Jizerou a Brodce. Rychlé spojení do Benátek nad Jizerou zajistí ještě linka 403, která se dále vydá na Dobrovici a Dolní Bousov.
 • Z Mladé Boleslavi budou všechny linky pokračovat ještě do dalších destinací:
  • 315 pojede přes Kosmonosy a Bakov do Mnichova Hradiště.
  • 345 pojede přes Mnichovo Hradiště a Hodkovice nad Mohelkou do Liberce. Vybrané spoje budou z Liberce pokračovat jako linky IDOL do Nového Města pod Smrkem, Frýdlantu nebo Świeradówa Zdróje.
  • 412 pojede přes Sobotku do Jičína.
  • 700 pojede přes Turnov do Tanvaldu a Harrachova.
  • 720 pojede přes Turnov do Semil, Vysokého nad Jizerou a Rokytnice nad Jizerou.
  • 730 pojede přes Turnov do Jilemnice a Horních Míseček.
 • Část spojů linek 345 a 412 bude z Mladé Boleslavi pokračovat pod číslem 737 do Bělé pod Bezdězem, linka 315 pak bude mít na své trase několik přestupních uzlů, kde na sebe budou spoje různých směrů vyčkávat.
 • Základní jízdenka z Mladé Boleslavi do Prahy bude stát s „pražskou Lítačkou“ 70 korun, bez Lítačky se do centra Prahy na jednu jízdenku dostanete za 110 korun. Zaplatit budete moci jak hotově, tak platební kartou.
 • Na „pražské“ linky budou vypravovány primárně kapacitní kloubové nebo třínápravové autobusy, standardem by měla být i klimatizace a nezanedbatelná část autobusů bude také nízkopodlažní, což jistě ocení maminky s kočárky nebo hůře pohybliví cestující.

V příštím článku se budeme věnovat změnám dalších linek na Mnichovohradišťsku.

Níže přinášíme schéma dopravního spojení z Prahy směrem na Mladou Boleslav a mapky přestupních uzlů Mnichovo Hradiště, náměstí a Mnichovo Hradiště, dopravní terminál:

Schéma dopravního spojení z Prahy směrem na Mladou Boleslav. Zdroj: PID

Mapka přestupního uzlu Mnichovo Hradiště, dopravní terminál. Zdroj: PID

Mapka přestupního uzlu Mnichovo Hradiště, náměstí. Zdroj: PID

Zdroje a podrobnější informace:

 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top