Od pondělí 17. května se opět zmírňují opatření

Zahrádka restaurace. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Od pondělí 17. května dochází opět ke zmínění opatření proti koronaviru. Týká se restaurací, škol, venkovních akcí i vnitřních sportovišť.

Jednou z výrazných změn je možnost otevření zahrádek restaurací. Mohou být však otevřeny pouze v čase od 6 do 22 hodin a hosté musí být testovaní, očkovaní nebo mít za sebou covid-19, který prodělali v posledních 90 dnech. Mezi zákazníky musí být odstup alespoň 1,5 metru, s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu. U jednoho stolu mohou sedět nejvýše čtyři zákazníci, pokud se nejedná o osoby ze společné domácnosti. Za omezených podmínek mohou fungovat také provozovny stravovacích služeb, které neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké nebo školní stravování. Fungovat mohou i hotelové restaurace, ale pouze pro ubytované osoby a pouze v čase od 6 do 22 hodin.

K normálnímu režimu školní výuky se vrací první stupeň základních škol v celé zemi a druhý stupeň ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnázií v krajích s lepší epidemickou situací, tedy i v našem regionu. Běžná výuka na středních školách by měla začít 24. května.

Povoleny jsou nově venkovní kulturní a sportovní akce s maximálním počtem 700 diváků, přičemž maximální počet přítomných diváků nesmí být vyšší než 50 procent celkové kapacity míst k sezení.  Diváci musí splňovat podobné podmínky jako hosté v restauracích. Vnitřní akce zůstávají zakázány.

Zoologické zahrady budou moci nově využít 50 procent své kapacity, nadále zůstávají uzavřené vnitřní pavilony.

Za speciálního režimu je povolený provoz fitness center, posiloven a dalších vnitřních sportovišť. Bazény, wellness, sauny a solné jeskyně zůstávají pro veřejnost uzavřené.

Podrobné podmínky jsou uvedeny v mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top