Pečujete o rodinného příslušníka a potřebujete si odpočinout? Odlehčovací služba v Domě Ludmila vám pomůže

Pečujete o rodinného příslušníka a potřebujete si odpočinout? Odlehčovací služba v Domě Ludmila vám pomůže

Někteří z vás se určitě dostali do situace, kdy se museli postarat o člena rodiny, který se o sebe nedokáže postarat sám. Do takovéto situace se lze dostat i zcela nečekaně. Nevíte, jak skloubit péči o vašeho blízkého s prací, s chodem domácnosti, nebo byste rádi jeli na dovolenou či na prodloužený víkend? V tuto chvíli jsme tu pro vás my a naše odlehčovací služba.

Ve víceúčelovém domě Ludmila ve Veselé nabízíme pobytovou a ambulantní odlehčovací službu. Odlehčovací služba je určena osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení a o které je jinak pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí – doma. Cílem odlehčovacích služeb je umožnit pečující blízké osobě nezbytný odpočinek nebo prostor k zajištění vlastních potřeb (např. zdravotní a lázeňské péče).

Odlehčovací službou pomáháme pečujícím rodinám tím, že je dočasně zastoupíme v péči o jejich blízké (seniory nebo osoby s postižením) a umožníme jim zvládat každodenní běžné činnosti v pro ně bezpečném prostředí s asistencí pracovníků přímé péče.

Pobytová odlehčovací služba je poskytována nepřetržitě – celodenně. Kapacita pobytové odlehčovací služby zahrnuje čtyři lůžka ve dvou pokojích a maximální doba umístění klienta je tři měsíce.

Ambulantní odlehčovací služba je poskytována od 7 do 19 hodin a kapacita ambulantní formy péče jsou dvě osoby. U této služby můžete využít časový termín dle vašich potřeb. To je například v době, kdy potřebujete zajít na vyšetření k lékaři a nemůžete vašeho blízkého nechat doma samotného, bez dozoru či pomoci. Stejně tak můžete využít službu, když chcete odjet na větší část dne za řešením osobních záležitostí nebo si dopřát krátký odpočinek formou návštěvy bazénu, sauny nebo zajít ke kadeřníkovi, na masáž nebo vyřídit náročnější nákupy.

V případě, že váš blízký potřebuje v době pobytu na odlehčovací službě zajistit i zdravotní služby, jako je podávání léků, aplikace injekcí, převazy či pravidelné monitorování fyziologických hodnot, je možné mu tyto služby poskytnout formou domácí zdravotní péče, protože tyto činnosti již nejsou v kompetenci pracovníků sociálních služeb. V době pobytu můžeme vašim blízkým také zajistit pedikérské služby, aktivizaci ve skupině seniorů, pobyt v relaxačním pokoji nebo odpočinek na andulačním lehátku. Odlehčit vám můžeme i zajištěním hygienické péče v bezbariérové koupelně.

Dále máme k dispozici pokoj vybavený a přizpůsobený pro péči o vážně nemocné. Tento pokoj nazýváme pokojem paliativní – hospicové péče. Výhody tohoto pokoje již využily rodiny, které nemohly z různých osobních důvodů svým blízkým dopřát péči v závěru života či nemoci ve vlastní domácnosti. Nemocný zde může pobývat se svým blízkým nebo se u něho můžou návštěvy střídat či zůstávat i v noci. Péče je tak zajištěna profesionály sociálních služeb a zdravotníky.

Kontakt: Dům Ludmila, Na Návsi 229, Mnichovo Hradiště – Veselá, 777 412 494, dum.ludmila@malyra.czhttps://malyra.cz/dum-ludmila/

tým Malyry

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top