Pestrý program hradišťských turistů na červen: výlety pro seniory i děti, poznání rozhleden i kostelů a zvelebování pláže u Jizery

Jedním z cílů plánovaných výletů je i Komárovský rybník. Foto: KČT Mnichovo Hradiště

Jsou před námi červnové dny slibující kromě postupného rozvolňování protiepidemických opatření i stálejší a teplejší počasí – máme se tedy na co těšit. Když k tomuto příznivému výhledu navíc přidáme nabídku akcí Klubu českých turistů (KČT), odboru Mnichovo Hradiště, přinese nám nadcházející měsíc příjemné okořenění předprázdninového času. 

Tradiční brigáda na pláži Na Kamínkách

Nebojíte-li se práce, přivítá vás KČT Mnichovo Hradiště v pátek 4. června v 17 hodin na tradiční brigádě na pláži Na Kamínkách. „Vrhneme se do natírání laviček a stolů a kdo bude chtít, může vytrhávat plevel či se podílet na opravě dřevěných mol,“ přibližuje program brigády předsedkyně KČT Markéta Tomášová. Vezměte si s sebou nářadí (štětce, motyky, hrábě…), nezapomeňte se patřičně obléct a vybavit se dostatečnou svačinou, budete-li chtít posedět po dobře vykonané práci.

Novopacko – rozhledna Kozinec

Hned v sobotu 5. června zavede Tomáš Trkola zvídavé turisty na Novopacko. Cílem výletu bude rozhledna Kozinec. Sraz je před osmou hodinou ranní na nádraží.  „Vydatnou svačinu si vezměte s sebou, cestou opravdu nic nepotkáme, a čekat nás bude 19 km,“ upřesňuje Markéta Tomášová.

Rozhledna Kopanina

Senioři si přijdou na své v úterý 8. června, kdy se s Helenou Pöllovou vydají na rozhlednu Kopanina. Očekávat můžete zhruba 10,5 km, krásné výhledy a samozřejmě stoupání.

Dětský výlet „Za Želvou do Boreckých skal“

KČT nezapomněl ani na děti: v neděli 13. června se mohou vydat s Markétou Tomášovou a Helenou Pöllovou na Borecké skály. „Budeme cestovat vlakem tam i zpět, trasa to bude nenáročná, ale kouzelná díky výhledům i skalním útvarům, užijeme si cestou spoustu srandy a her, času na to bude dostatek. Pokud tedy děti zvládnou den bez rodičů, přihlaste je na můj e-mail, počítáme se školními dětmi ve věku 6–10 let, zvládneme jich zhruba dvanáct,“ doplňuje Markéta Tomášová.

Cyklovýlet Za poznáním kostelů na Mnichovohradišťsku II

Pokud se vám zdá, že plakát na cyklovýlet Za poznáním kostelů na Mnichovohradišťsku II již znáte, nemýlíte se. Tuto akci plánoval KČT přesně před rokem – ovšem déšť ji překazil. Druhý pokus, tentokrát říjnový, zhatila epidemie. Snad se tedy naplní ono okřídlené „do třetice všeho dobrého“. V sobotu 19. června se účastníci se svými koly potkají v 8.30 h na faře a vydají se vstříc poznání sakrální architektury.

Tajný výlet

Senioři nepřijdou ani letos o svůj „tajný výlet“. Zapište si do svých kalendářů, že se uskuteční v úterý 22. června, bude čítat zhruba 7,5 km (trasa nenáročná, v závěru i s možností občerstvení). Sraz s Helenou Pöllovou v 9.15 na autobusové zastávce u zdravotního střediska (odjezd v 9.30).

Komárovský rybník

Závěr června si budete moci zpestřit ještě i seniorským výletem ke Komárovskému rybníku s Vladimírou Hančlovou, která jej naplánovala na úterý 29. června (sraz v 9.10 na autobusovém terminálu). Kouzelná trasa vás dovede k ještě kouzelnějšímu rybníku, kde se budete moci osvěžit vnitřně i vnějškově (občerstvením i koupelí).

Nutné je dodat, že na všech akcích je třeba dodržovat platná protiepidemická opatření!

Otazník visí nad tradiční dětskou akcí s mnichem Poutníčkem v neděli 20. června. Organizátoři zatím netuší, zda ji personálně zvládnou. Nicméně vše se včas dozvíte.

Pro aktuální informace sledujte web a facebook KČT.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top