Po Mnichově Hradišti se můžete pohybovat pomocí sdílených jízdních kol

Stanice sdílených kol nextbike na Masarykově náměstí, 10. 4. 2021, foto: Petr Novák

Od úterý 6. dubna si můžete v Mnichově Hradišti na jednom z dvanácti stanovišť vypůjčit kolo. Město ve spolupráci s Nadačním fondem ŠKODA AUTO spustilo pilotní ročník projektu nextbike. Občané i návštěvníci města tak mohou pomocí celkem 35 bicyklů využít rychlý, výhodný a k přírodě i veřejnému prostoru šetrný způsob dopravy.

Stanice pro sdílená kola jsou umístěny na frekventovaných místech, u zastávek veřejné dopravy, na větších sídlištích nebo u škol a sportovních zařízení. Systém již delší dobu funguje například v Mladé Boleslavi či Kosmonosích. Mezi těmito 3 městy platí stejné ceny – prvních 15 minut zdarma a za každých dalších 30 minut 16 Kč.

Registrace do systému sdílených kol je možná pomocí aplikace nextbike v chytrém mobilním telefonu nebo na stránkách www.nextbikeczech.com. K ověření a nabytí počátečního kreditu 50 Kč je nutné použít platební kartu. Většina jízd po městě (do 15 minut) však bude zdarma. Pro použití kola uživatel naskenuje QR kód pomocí aplikace nebo zavolá na zákaznickou linku a může vyjet. Ukončení výpůjčky na oficiální stanici proběhne jednoduše zamknutím zámku na zadním kole.

Zatím se jedná o pilotní osmiměsíční provoz. Využívání kol i stanic budou zástupci města s provozovatelem průběžně vyhodnocovat a rozmístění případně upravovat. Po skončení pilotního ročníku proběhne závěrečné vyhodnocení a padne rozhodnutí, zda v projektu pokračovat i v dalších letech.

Více informací včetně mapy stanic naleznete na stránce www.mnhradiste.cz/sdilena-kola na webu https://www.nextbikeczech.com/mnichovo-hradiste/ nebo v mobilní aplikaci nextbike.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top