Po stopách Albrechta z Valdštejna můžete putovat celý rok

Po stopách Albrechta z Valdštejna můžete putovat celý rok. Foto: Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj se již řadu let věnuje tématu Albrechta z Valdštejna. V posledních dvou sezonách se ale společně s dalšími partnery rozhodlo téma oprášit a představilo jej v novém kabátě s doplněním o další turistické atraktivity z Českého ráje i okolních regionů, jako jsou například město Vrchlabí, hrad Bezděz, zámek Grabštejn nebo Valdštejnské domky v Liberci.

Téma má své webové stránky, facebookový profil, tištěnou brožurku, která podrobně představuje jednotlivá místa Valdštejnova panství, a od letošního roku také mapu panství s motivační razítkovací hrou.

Během letní sezony bylo také představeno nové video z dílny Jana Frýby.

Některé památky zapojené do projektu jsou přístupné nebo otevřené celoročně, a tak zájemci o valdštejnskou tematiku mohou nadále navštívit historické centrum Jičína, zámky Sychrov, Svijany (po předchozí domluvě), Dětenice, Horní Branná (po předchozí telefonické domluvě pro 10 a více osob), Františkánský klášter v Hostinném, Městské muzeum a galerii v Lomnici nad Popelkou, Valdštejnskou lodžii v Jičíně a Krkonošské muzeum ve Vrchlabí. Ve hře jsou zapojená také celoročně otevřená turistická informační centra (IC Nová Paka, MIC Jičín, RTIC Turnov, RTIC Česká Lípa, Prague City Tourism, TIC Cheb a MIC Liberec).

„Putování po stopách Albrechta z Valdštejna s motivační hrou, při níž návštěvníci mohou získat Valdštejnovu minci, poznámkový blok a tužku, bude pokračovat i v sezoně 2023,“ dodává Lenka Bevilaqua ze Sdružení Český ráj.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top