Po zimní přestávce pokračuje rekonstrukce silnice mezi Obrubcemi a Obruby

Foto: ŘSD

Po zimní přestávce zahajuje Ředitelství silnic a dálnic pokračování rekonstrukce silnice I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby. Práce začnou hned po Velikonocích, v úterý 2. dubna, a vyžádají si částečné omezení dopravy.

Záměrem ŘSD je opravit bezmála 2,5 kilometrů vozovky od obce Obruby až po sousední obec Obrubce. Denně tudy projede na 12 tisíc vozidel, z toho přibližně 18 % tvoří nákladní auta a kamiony.

„Smyslem celé akce je z velké části výměna asfaltové směsi v obrusné, ložní a podkladní vrstvě. Celková délka opravovaného úseku je přesně 2355 metrů, od začátku obce Obrubce ve směru od Mladé Boleslavi až za křižovatku silnice I/16 s místní komunikací propojující Obruby s Rohatskem. Rekonstrukce se dotkne i problémového místa na začátku obce Obrubce, kde dochází k opakovaným propadům a poruchám komunikace. Tady bude kompletně vyměněna stávající konstrukce vozovky a týkat se to bude i podloží v celkové tloušťce 1 metr. Vedle toho dojde k opravě systému odvodnění, vyčištění stávajících propustků a vpustí, doplnění krajnic a obnově vodorovného dopravního značení,“ vysvětluje ŘSD na svém webu.

Rekonstrukce byla zahájena loni v září. Do zimní přestávky se podařilo opravit více než polovinu úseku. Od 2. dubna budou práce pokračovat na zbylé části dlouhé cca 740 metrů, v místech od železničního přejezdu až po Obrubce.

Zhotovitelem je společnost SILNICE ČÁSLAV. Zrekonstruovaný úsek silnice by měl být uveden do plného provozu začátkem června.

V místě prací bude, stejně jako v loňském roce, doprava řízena kyvadlově. V nočních hodinách semafory, přes den pak budou provoz usměrňovat speciálně proškolení pracovníci.

Orientační mapky dotčeného úseku a objízdných tras naleznete níže. Vždy se řiďte aktuálním dopravním značením, případně pokyny odpovědných pracovníků na stavbě.


Zdroj: ŘSD


Zdroj: VYZNAč, s. r. o.

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top