Vánoce a Nový rok v Zoo Praha: vstupy za korunu a nadílka u zvířat

Neprodané vánoční stromky potěší zvířata mezi 27. a 29. prosincem. Sloni je dostanou po všechny tři dny, vždy v 13.15. Sledovat, jak si s nimi poradí, budou moci návštěvníci z vyhlídky poblíž výběhu vlků. Na snímku nejmladší členka stáda, tříletá slonice Lakuna. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Zoo Praha připravila na Vánoce bohatý program. Na Štědrý den a oba vánoční svátky budou mít děti do 15 let vstup do Zoo Praha za symbolickou 1 korunu.

Až do 26. prosince mohou lidé nosit zvířatům jedlé dárky. „Vítaná jsou jablka, mrkev či neslazené suché pečivo. Mezi svátky se mohou návštěvníci pražské zoo těšit také na tradiční nadílku u zvířat – od 27. do 29. prosince budou vybrané druhy dostávat neprodané vánoční stromky,“ uvedl mluvčí zoo Filip Mašek.

Jak si se stromky poradí gorily, sloni nebo třeba papoušci? To můžete vidět na vlastní oči.

V Zoo Praha se v únoru narodilo mládě luskouna krátkoocasého. Již váží 300 gramů

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

V Zoo Praha, jejíž ředitel Miroslav Bobek pochází z Mnichova Hradiště, se začátkem února narodilo mládě luskouna krátkoocasého. Mláděti se daří dobře a je aktivní.

Zrychlení vlaků z Mladé Boleslavi do Liberce vyjde na 31 až 54 miliard korun

Ilustrační foto: Petr Novák

Správa železnic (SŽ) zveřejnila první odhady nákladů na stavbu nové trati mezi Mladou Boleslaví a Libercem. Ta má přinést rychlejší spojení z Prahy do Liberce a zkrátit dobu jízdy na 64–69 minut. Dosud je doba jízdy více než dvojnásobná.

Vyplývá to z prezentace Správy železnic na podvýboru pro dopravu. Stavba naváže na již dříve schválenou stavbu Všejanské a Bezděčínské spojky v úseku Praha – Mladá Boleslav. Správa železnic na podvýboru prezentovala tři varianty nazvané 200PF, 200PFJ a 1+1.

Praha–Liberec za 70 minut. Po dvaceti letech míří zrychlení železnice do centrální komise

Praha–Liberec za 70 minut. Varianta podél D10 padla, stát zůstane u Všejanské spojky. Ilustrační foto: Jan Juřena

Železniční spojení Prahy a pátého největšího města v zemi by mohlo začít vypadat alespoň jako na přelomu tisíciletí. Správa železnic pokročila s novou studií o zrychlení trati mezi Prahou a Libercem, u které již vychází její návratnost. Do konce roku by jednu ze tří navrhovaných variant měla vybrat centrální komise ministerstva dopravy. Trať by měla přinést lepší spojení s Libercem a Prahou i pro obyvatele Mnichova Hradiště.

V Praze v Centru Paraple byla zahájena kampaň Nejsme z jiné planety. Podílejí se na ní i organizace z Mnichovohradišťska

Beseda ředitele Centra Paraple Davida Lukeše s Kateřinou Maxovou, která i přes svůj vlastní handicap organizuje pobyty pro lidi se dětskou mozkovou obrnou. Foto: Petr Novák

Ve čtvrtek 14. dubna byla v Praze v Centru Paraple zahájena celorepubliková kampaň Nejsme z jiné planety, kterou iniciovala Kateřina Maxová z Mladé Boleslavi a do které se zapojily i organizace z Mnichovohradišťska.

Smyslem kampaně je ukázat, že i handicapovaní touží po svobodném životě, seberealizaci, zapojení do pracovního procesu a společenského života, tak jako zdraví lidé. A že bychom neměli podléhat předsudkům vůči nim například kvůli vzhledu či špatné mluvě. I handicapovaní mohou dokázat velké věci.

Handicapovaní nejsou z jiné planety. Kampaň mladoboleslavského spolku startuje v Praze v Centru Paraple

Kateřina Maxová už třicet let organizuje pobyty pro lidi s dětskou mozkovou obrnou. Foto: archiv Kateřiny Maxové

Kateřina Maxová z Mladé Boleslavi již třicet let organizuje pobyty pro lidi s dětskou mozkovou obrnou. Za tu dobu zažila nejen mnoho radostných momentů při pomáhání druhým, ale také řadu předsudků, které veřejnost k ní nebo k jiným handicapovaným měla. A právě na takové předsudky má upozornit celorepubliková kampaň Nejsme z jiné planety, která bude zahájena ve čtvrtek 14. dubna v Praze v Centru Paraple.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top