Příští rok by se měl začít stavět obchvat Úlibic. Bude součástí dálnice D35

Příští rok by se měl začít stavět obchvat Úlibic. Bude součástí dálnice D35
Příští rok by se měl začít stavět obchvat Úlibic. Bude součástí dálnice D35

Díky vstřícnosti webu zdopravy.cz můžeme informovat o chystaných novinkách v dopravě. Zaměřujeme se na širší oblast než jen na Mnichovohradišťsko, protože zdejší řidiči vyrážejí na cesty různými směry. Například cestování autem z našeho regionu do východních Čech či dále na Moravu se během příštích let změní díky chystané dálnici D35. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) aktuálně zažádalo o stavební povolení pro nejzápadnější i nejsevernější úsek této dálnice, kterým je dálniční obchvat obce Úlibice na Jičínsku. Jeho stavbu chce ŘSD začít ještě příští rok.

V problematice povolování dálničních staveb jde i o premiéru pro nový Dopravní a energetický stavební úřad (DESÚ), který vznikl k 1. lednu jako nová organizace řešící územní řízení a povolování staveb u nejdůležitější dopravní a energetické infrastruktury. Na úřední desce jsou úřadu se již objevily některé dálniční stavby, ale šlo jen o jejich části nebo převzetí řízení. Obchvat obce Úlibice je první kompletně novou dálniční stavbou, kterou bude řešit.

Nová trasa dálnice bude 1,6 kilometru dlouhá, její hlavní částí bude mimoúrovňová křižovatka na severním okraji obce, která bude řešit napojení na silnice I/35 a I/16 a v budoucnu na novou trasu silnice I/35 od Turnova. Na druhém konci naváže na úsek Úlibice – Hořice, který má již od loňského roku stavební povolení.

Příští rok by se měl začít stavět obchvat Úlibic. Bude součástí dálnice D35

Odhadovaná cena stavby je 1,071 miliardy korun, její součástí je i přeložka stávající silnice I/16. Dosavadní silnice I/35 od okružní křižovatky přes obec až po napojení na D35 bude posléze přeřazena do sítě silnic II. třídy, a to jako silnice II/635. Přeložka silnice I/16 je navržena v  kategorii S  20,75/90 o délce 845 metrů, povede 55 metrů od stávající trasy silnice. Vznikne na ní spirálová turbookružní křižovatka s průměrem 60 metrů. V  rámci přeložky budou doplněny oddělené autobusové zastávky včetně podchodu pro chodce a cyklistická stezka. Stávající křižovatkou denně projede kolem 22 tisíc vozidel.

Stavba je detailně popsána v informačním letáku.

Zdroj: zdopravy.cz

Mohlo by vás také zajímat:

 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top