Prodavači snů. Divadýlko Na Dlani uvede na bakovských prknech svou novou hrou o filmařích z Hollywoodu

Prodavači snů. Divadýlko Na Dlani uvede na bakovských prknech svou novou hrou o filmařích z Hollywoodu. Foto: Divadýlko Na Dlani

Divadýlko Na Dlani z Mladé Boleslavi uvede v Bakově nad Jizerou svou novou hrou o filmařích z Hollywoodu. Těšit se na ni můžete v pátek 4. listopadu 2022 od 19.30 v sále Radnice.

Jak název napovídá, podíváme se mezi filmaře. Ano, i do hollywoodských studií plných hvězd a pozlátka, ale především mezi pěšáky filmového umění, kteří na přelomu 19. a 20. století takřka z ničeho začínají budovat základy toho, čemu se jednou bude říkat kinematografie.

Děj hořké komedie diváky zavede na začátek 20. století kamsi do východní Evropy. Do rodné vesnice se vrací Motl Mendl, mladý Žid, který ovšem nechodí do synagogy. Vyznává nové náboženství – film. A střih! Jsme o řadu let dál. Maurice Montgomery v USA třímá v ruce sošku Oscara za celoživotní přínos filmu a vzpomíná na své kořeny. Zatímco Motl má všechno před sebou a na nic se neohlíží, Maurice má život skoro za sebou a hrozně rád by se vrátil domů…

Režie: Petr Matoušek

Hrají: Martin Weiss, Petr Matoušek, Kateřina Roscová, Václav Hájek, Ladislav Niklíček, Jitka Urbanová, Kateřina Luňáková, Michaela Charvátová, Radek Kotlaba, Simona Matoušková, Roman Dušek / Miloš Kubík / Tomáš Dlask, Libor Ševců, Kristýna Licinbergová a Petr Havlík.

 Předprodej vstupenek na www.divadlobakov.cz

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top