Program na léto v Hradišti? Anenská pouť, letní kino či turistické vlaky

Program na léto v Hradišti? Anenská pouť, letní kino či turistické vlaky. Foto: kudyznudy.cz

Léto je v plném proudu. Na jaké zajímavé akce se můžete v nejbližších dnech a týdnech těšit v Mnichově Hradišti?

Anenská pouť (29.–31. července)

Tradiční akce, které každoročně patří víkend po svátku sv. Anny, patronky města. Ulice V Lípách u státního zámku Mnichovo Hradiště se v pátek 29. července promění v lunapark. Nabídne pouťové atrakce, skákadla, stánky se sladkostmi, občerstvení, trhy... Akci organizačně zajišťuje firma Josef Tříška – Hynek Tříška. Událost si vyžádá dočasnou úpravu provozu – od pátečních 17 do nedělních 22 hodin bude ulice V Lípách zcela uzavřena (objízdná trasa povede přes místní část Sychrov). Římskokatolická farnost Mnichovo Hradiště zve na nedělní poutní bohoslužbu (kostel sv. Jakuba v Mnichově Hradišti, 9.30 hodin) a následné procesí, které bude po mši následovat a povede k soše sv. Anny stojící před kostelem sv. Tří králů v ulici V Lípách. 

Dechová hudba Švitorka (31. července, 16.00)

K Anenské pouti v Mnichově Hradišti už neodmyslitelně patří také vystoupení dechové hudby. Tentokrát do mnichovohradišťské farní stodoly přijede k tanci a poslechu zahrát Švitorka z Mělníka. Mladé hudební těleso (založené v roce 2017) čítá rovným dílem muzikanty mladé i zkušené, které ovšem spojuje láska k dechovce. Program na faře začíná v 16 hodin, vstup je zdarma a občerstvení zajištěno.

Letní kino: česká komedie Srdce na dlani (6. srpna, 21.00)

Kdo by neměl rád sledování filmů pod hvězdami za vlahého letního večera? Kino Mnichovo Hradiště letos nabízí dvě letní projekce s hvězdným nebem nad hlavou. Zatímco červencový Vyšehrad: Fylm již kino promítalo, srpnové Srdce na dlani ještě můžete stihnout. Ve filmu o lásce v mnoha jejích podobách a o tom, že láska kvete v každém věku, hraje Boleslav Polívka, Eliška Balzerová, Vladimír Polívka, Jana Pidrmanová nebo Matouš Ruml. Areál se otevírá hodinu před začátkem promítání, diváci si mohou přinést svá sedátka nebo sedět na trávě. Akce se odehraje v areálu naproti kapli sv. Anny. Drobné občerstvení bude na místě ke koupi, ale je možné přinést si i vlastní zásoby. Vstupné činí 120 Kč. V případě nepříznivého počasí kino doporučuje sledovat profil na facebooku, kde bude informovat o případném zrušení akce, případně si lze její konání nechat potvrdit na telefonním čísle 607 015 072.

Turistické vlaky do Lomnice nad Popelkou (každou prázdninovou sobotu)

Turnovský Kolej-klub nabízí každou červencovou a srpnovou sobotu možnost vyrazit na výlet historickým vlakem. Díky spolupráci s městem Mnichovo Hradiště letos vlaky začínají svou jízdu už na mnichovohradišťském nádraží, odkud se na cestu přes Turnov, Sedmihorky či Hrubou Skálu vydávají v 8.36 hodin. Vyrazte na výlet stylově. Více se dozvíte na www.kolejklub.cz.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top