Rok 2024 v muzeu bude ve znamení svateb. Ale nejen jich

Rok 2024 v muzeu bude ve znamení svateb. Ale nejen jich
Rok 2024 v muzeu bude ve znamení svateb. Ale nejen jich

Bohatý program připravilo na aktuální sezónu Muzeum města Mnichovo Hradiště.

V březnu se můžete těšit na další virtuální procházky městem, tentokrát půjde o opakování tématu Turnovská ulice a její okolí.

Od dubnových víkendů bude opět pro návštěvníky otevřena stálá expozice.

Od dubna do září bude otevřena výstava na svatební téma, věnovaná vývoji svateb z hlediska oblékání svatebčanů, zvyků, použitých typů květin v minulém století. Vidět bude možno svatební oznámení, dobovou svatební hostinu a také svatební šaty od počátku 20. století. Šaty uvidíte nejen na historických fotografiích konkrétních nevěst a ženichů z Mnichova Hradiště, ale budou vystaveny i jejich dochované originály. Výstavu otevře přednáška o historii odívání v podání Aleny Nachtmannové, v květnu ji pak doplní přednáška o historii svateb Lenky Křížové a módní přehlídka šatů ve spolupráci s Hanou Vignerovou.

Na květen a červen bude připraven dopolední program určený žákům základních škol.

V červnu se můžete těšit na výlet do Hubálova, pořádaný s místním Klubem českých turistů. V plánu je například prohlídka elektrárny a také sklárny manželů Urbanových.

Během červnové Muzejní noci se zájemci podívají bývalého kapucínského kláštera v Mnichově Hradišti. Program bude koncipován ve svatebním duchu.

Na léto je kromě další módní přehlídky Hany Vignerové přichystána truhlářská dílnička s Jednotou bratrskou. Vlastnoručně vytvořit výrobek ze dřeva zvládnou děti od 4 let.

V září bude otevřena výstava malíře Josefa Bavora, která potrvá do konce října. Muzeum bude také mít svůj stánek na Sousedské slavnosti, kde zároveň bude pořádat komentované prohlídky věže radnice.

V listopadu čeká zájemce tradiční komentovaná procházka po místním hřbitově spojená s vzpomínáním a povídáním o významných osobnostech našeho města, které již nejsou mezi námi. Letos se organizátoři zaměří na místní umělce – malíře, sochaře, grafiky.

V průběhu podzimu bude muzeum pokračovat v komentovaném audiovizuálním promítání historických záběrů z jednotlivých částí našeho města. Promítání probíhá v kině. Téma listopadové procházky budou ulice poblíž vlakového nádraží. Starší fota a videa z jakékoli části Mnichova Hradiště nám do muzea můžete věnovat kdykoli – volejte 720 981 281, pište muzeum@mnhradiste.cz.

V čase adventním se v muzeu uskuteční tematická dopolední dílnička pro základní školy.

Aktuální program najdete na webu, facebooku a instagramu muzea.

Rok 2024 v muzeu bude ve znamení svateb. Ale nejen jich

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top