Sbírka vánočních dekorací podpoří lidi s rakovinou. Pomoct můžete i vy

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Do 30. listopadu probíhá již 4. ročník sbírky vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých v libereckém regionu. Zapojit se může každý, kdo dekorace daruje či následně nakoupí. Pomoc může i potěšit.

„Sbírkou a následným prodejem vánočních předmětů se snažíme zajistit bezplatné služby pro nemocné a jejich rodiny. Udržení bezplatných služeb je pro nás prioritou, aby k nim měli přístup i ti, kteří si je sami nemohou dovolit. Nejistota do budoucna je pro nás ovšem hodně náročná. Již nyní se potýkáme se snížením příjmů z veřejných zdrojů i od komerčních dárců a je předpoklad, že se situace bude nadále zhoršovat,“ říká Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci.

Prodej vánočních ozdob a dekorací se uskuteční od 9. do 15. prosince v libereckém obchodním centru Forum. U stánku Amelie lze darované předměty zakoupit za ceny nižší, než je obvyklé. Kupující si tak mohou nejen za rozumnou cenu zútulnit domov či obdarovat blízké, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou a jejich rodiny.

„Získané peníze z benefičního prodeje nám pomohou s udržením bezplatných služeb pro klienty, jako je sociální poradenství či psychologická podpora, které jsou pro nemocné s rakovinou a jejich blízké důležitou součástí péče, kterou ale bohužel není reálné vždy získat v samotných zdravotnických zařízeních. Finance nám pomohou zajistit i různé aktivizační činnosti, jako je například plavání či zdravotní cvičení,“ dodává Petra Kuntošová.

Sběrná místa, kde lze ozdoby a dekorace věnovat, jsou v Centru Amelie Liberec, Krajské vědecké knihovně v Liberci a v Drogerii Jasmín v Mnichově Hradišti. Více se dozvíte na telefonním čísle 608 458 282 nebo e-mailu liberec@amelie-zs.cz.

Zdroj: Martin Weiss, Kamelot

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top