Skončila oprava silnice I/16 mezi Obrubcemi a Obruby

Foto: ŘSD
Foto: ŘSD
Foto: ŘSD

V sobotu byl uveden do provozu opravený téměř 2,5 kilometru dlouhý úsek silnice I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby. Končí tak omezení v podobě kyvadlového provozu. Drobné dokončovací práce už dopravu výrazněji ovlivňovat nebudou.

„Smyslem celé stavební akce byla z velké části výměna asfaltové směsi v obrusné, ložní a podkladní vrstvě. Celková délka opravovaného úseku je přesně 2355 metrů, od začátku obce Obrubce ve směru od Mladé Boleslavi až za křižovatku silnice I/16 s místní komunikací propojující Obruby s Rohatskem. Rekonstrukce se dotkla i problémového místa na začátku obce Obrubce, kde docházelo k opakovaným propadům a poruchám komunikace. Tady byla kompletně vyměněna stávající konstrukce vozovky a týkalo se to i podloží v celkové tloušťce jeden metr. Vedle toho došlo k opravě systému odvodnění, vyčištění stávajících propustků a vpustí, doplnění krajnic a obnově vodorovného dopravního značení,“ uvádí web Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Rekonstrukce byla zahájena loni v září. Do zimní přestávky se podařilo opravit více než polovinu úseku. Od dubna letošního roku pak práce pokračovaly na zbylé části dlouhé cca 740 metrů, v místech od železničního přejezdu až po Obrubce.

Foto: ŘSD
Foto: ŘSD

Foto: ŘSD
Foto: ŘSD

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top