Tento víkend zahajují provoz turistické cyklobusy

Tento víkend zahajují provoz turistické cyklobusy

V sobotu 25. května opět zahájí provoz cyklobus linky 997 (CYK2 Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště – Kněžmost – Sobotka). V souvislosti s tím dojde i ke změnám jízdního řádu linky 714. 

Přepravu cyklobusem a na jízdním kole lze kombinovat s cestováním vlaky, které umožnují přepravu jízdních kol. Cestování cyklobusem lze také kombinovat s dalšími cyklobusy, jejichž přehled najdete například na tomto webu.

Podzim v Českém ráji láká na zámek, vyhlídku i do sedla kola

Zámek Hrubá Skála. Foto: Liberecký kraj

Pro někoho je podzim méně oblíbená část roku, kdy začíná být počasí chladnější, je čas si obléct kabát a uvařit čaj. Zároveň je to roční období, kdy se krajina stává čarovnou, romantickou a zároveň barevnou. Je milé vyrazit v těchto dnech na nějaký výlet nebo menší procházku – třeba do Českého ráje.

Od října dojde k úpravě školního spoje linky 714 z Mladé Boleslavi přes Kněžmost do Sobotky

Od října dojde k úpravě školního spoje linky 714 z Mladé Boleslavi přes Kněžmost do Sobotky. Ilustrační foto: obec Kněžmost

Od 1. října 2022 dochází ke změně jízdního řádu na autobusové lince 714 (Mladá Boleslav – Kněžmost – Sobotka). Změna se týká ranního školního spoje s odjezdem v 6.15 z Mladé Boleslavi a příjezdem v 7.40 do Sobotky. O změně bylo rozhodnuto na základě zářijového jednání se starosty obcí na Kněžmostsku. 

Spoj bude nově rozdělen na dvě části:

Jak se od 1. září změní autobusové jízdní řády na Mnichovohradišťsku?

Václav Knop na besedě v Sobotce vzpomínal na svůj rodný Český ráj

Václav Knop na besedě v Sobotce vzpomínal na svůj rodný Český ráj. Foto: Petr Novák

Tělocvikář Jonáš ze seriálu Hospoda, hlas Franka Burnse ze seriálu M.A.S.H. a v poslední době také doktor Zdeněk Vacek v seriálu Slunečná. To jsou asi nejznámější role turnovského rodáka Václava Knopa. Jeho profesní životopis a pracovní záběr je však mnohem širší. O tom se mohli přesvědčit všichni, kdo se v neděli 8. srpna 2021 zúčastnili besedy s tímto hercem, dabérem a režisérem na Šolcově statku v Sobotce.

Besedu moderoval Jindřich Žemlička a o hudební doprovod se postaralo Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky.

Letní turistické autobusy s možností přepravy kol i letos protnou Český ráj

Foto: cesky-raj.info

I letos můžete využít pro cestování v Českém ráji letní turistické autobusy, které umožňují i přepravu kol. Využitím autobusů šetříte přírodu a odpadají vám starosti s parkováním aut ve vytížených turistických lokalitách.

Jednotlivé barevně označené linky protínají Český ráj všemi směry. V Hradišti můžete od 5. června využít autobusů hnědé linky, které vás odvezou do Bosně, Kněžmostu, Branžeže, Srbska, Libošovic, Kosti a Sobotky. Na některých zastávkách je možnost přestupu na ostatní turistické autobusy.

Hrady a zámky v okolí. Které můžete navštívit a za jakých podmínek?

Hrad Trosky. Ilustrační foto: pixabay.com

Protiepidemická opatření se rozvolňují a opožděné jaro už konečně klepe na dveře. Turisté proto pomalu mohou začít vyrážet na hrady a zámky. Vládní nařízení v současné době povolují pouze individuální prohlídky památek bez průvodce, ne ve všech objektech je to ale z provozních důvodů možné. V některých hradech a zámcích navíc otevření neumožňují probíhající rekonstrukce. Jak jsou na tom nejvýznamnější hrady a zámky na Mnichovohradišťsku a v jeho blízkém okolí? Které můžete navštívit a za jakých podmínek?

Zámek Humprecht zve na sérii vánočních on-line koncertů

Vánoční on-line koncerty ze zámku Humprecht

Zámek Humprecht zve na sérii vánočních on-line koncertů. Sledovat je můžete na YouTube kanálu zámku.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top