Václav Knop na besedě v Sobotce vzpomínal na svůj rodný Český ráj

Václav Knop na besedě v Sobotce vzpomínal na svůj rodný Český ráj. Foto: Petr Novák

Tělocvikář Jonáš ze seriálu Hospoda, hlas Franka Burnse ze seriálu M.A.S.H. a v poslední době také doktor Zdeněk Vacek v seriálu Slunečná. To jsou asi nejznámější role turnovského rodáka Václava Knopa. Jeho profesní životopis a pracovní záběr je však mnohem širší. O tom se mohli přesvědčit všichni, kdo se v neděli 8. srpna 2021 zúčastnili besedy s tímto hercem, dabérem a režisérem na Šolcově statku v Sobotce.

Besedu moderoval Jindřich Žemlička a o hudební doprovod se postaralo Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky.

Václav Knop zavzpomínal na své dětství a gymnaziální studia v Turnově a následná studia na DAMU, období herecké kariéry v divadlech v Karlových Varech a v Ústí nad Labem i angažmá v Národním divadle v Praze. Vzpomínal na herecké kolegy i filmové televizní role, hovořil o dabingu i nádražních hlášeních, která v řadě měst v ČR nesou jeho hlas. Připomněl i své aktuální počiny, například roli pacienta s Tourettovým syndromem v komedii Tik Tik v Komorním divadle Kalich či režii muzikálu Noc na Karlštejně, který se uvádí už šest let. Zpočátku se muzikál hrál přímo na Karlštejně, nyní se z důvodu rekonstrukce tohoto hradu konají představení na jiných hradech a zámcích v ČR.

Řeč přišla i na oblíbenou Slunečnou. Kdo by však čekal, že herec dopředu prozradí další vývoj děje a postav seriálu, byl by zklamán. Smlouva ho zavazuje k mlčenlivosti.

Nejen beseda v Sobotce ukázala, že Václav Knop na svůj rodný Český ráj nezapomíná. V regionu má část rodiny i řadu přátel a čas od času se zde objeví i na veřejných akcích. V posledních letech jste jej mohli vidět například i na několika besedách v Mnichově Hradišti, které pořádala obecně prospěšná společnost Spokojený domov, jejíž je od roku 2013 oficiálním patronem.

Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top