Stavební práce na mnichovohradišťském sídlišti Jaselská budou hotovy za necelé dva týdny

Stavební práce na mnichovohradišťském sídlišti Jaselská budou hotovy za necelé dva týdny. Foto: Jan Adam

Stavební práce na mnichovohradišťském sídlišti Jaselská se zvolna chýlí ke konci a vnitroblok, který byl předmětem aktuální etapy, se již skví v nové podobě. Definitivně hotovo by mělo být do 14. června. Kolaudace stavby, kterou prováděla místní stavební společnost STAVOTRANS s.r.o., se předpokládá v první polovině července.

Předmětem letošní etapy byla rekonstrukce cest před bytovými domy čp. 1150–1152 a na ně navazujících propojek a také úpravy travnatých ploch. V červnu a červenci proběhnou ještě výsadby trvalkových a keřových záhonů a také první seč nových trávníků.

Na dokončované práce by měla ještě letos navázat další etapa, jejímž předmětem bude kompletní revitalizace ulice Čsl. armády. Město ještě neobdrželo rozhodnutí ze Státního fondu dopravní infrastruktury o přiznání dotace, její příslib však již má. Aktuálně tak nyní probíhá finalizace dokumentace pro zadání výběrového řízení na dodavatele stavby. Počítá se, že realizace kompletních uličních prostor letos začne a bude pokračovat v příštím roce. Definitivně by práce na sídlišti měly být hotovy během roku 2025. Do té doby vznikne v Jaselské ulici ještě nové parkoviště a budou vybudována také hřiště a další relaxační plochy.

Aktuální podobu vnitrobloku zachytil fotoaparátem Jan Adam, jeho fotografie si můžete prohlédnout na webu města.

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top