Středočeská veřejná doprava se připravuje na vlnu omikronu

Středočeská veřejná doprava se připravuje na vlnu omikronu. Foto: Petr Novák

Vzhledem k očekávánému prudkému nárůstu incidence mutace covid-19 omikron v populaci, která se týká i řidičů autobusů a členů vlakových čet na železnici, připravuje Středočeský kraj systémové opatření, kterým se zajistí maximální možná míra zabezpečení provozu veřejné hromadné dopravy na území kraje. Absolutní prioritou zůstávají školní spoje a spoje v dopravních špičkách do a ze zaměstnání.

Od 12. ledna 2022 bude dispečink PID ve spolupráci s dopravci operativně zasahovat do provozu vlakových i autobusových linek. Aktuální informace budou zveřejňovány denně na webu www.pid.cz a na facebooku, instagramu a twitteru, a to vždy v 19 hodin v den před následujícím dnem provozu. Aktuální informace také najdete v PID lítačce, která je k dispozici v podobě aplikace pro mobily (IOS i Android). Informace získáte rovněž na dispečinku Pražské integrované dopravy na telefonu 234 704 560.

Od 17. ledna 2022 dojde k zavedení dočasně omezeného provozu s prioritou zachování školních spojů. Toto opatření se dotkne primárně linek s velkou hustotu spojů formou prodloužení intervalu.

I přes takto nastavená opatření nelze vyloučit některé neočekávané výpadky spojů, které mohou vyplývat z pozitivních záchytů v rámci povinného testování provozních zaměstnanců při příchodu na pracoviště. Naposledy se tak stalo na lince z Prahy do Mladé Boleslavi.

Výše uvedená opatření budou platit do odvolání, předpoklad je do poloviny února 2022.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top