Středočeský kraj spustil krizovou linku pro obyvatele postižené pádem Bohemia Energy

Středočeský kraj spustil krizovou linku pro obyvatele postižené pádem Bohemia Energy. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Pomocnou ruku pro lidi v našem regionu, které zasáhl pád společnosti Bohemia Energy, nově nabízí Středočeský kraj. Spustil krizovou linku pro své obyvatele, kteří jsou nyní v režimu dodavatele poslední instance a nevědí si s nastalou situací rady.

„Řada lidí se ocitla v tíživé situaci, kdy nově nastavené zálohy na elektřinu či plyn jsou násobně vyšší než v minulosti a často mohou přesahovat i výši jejich příjmu. A neznají cesty, kterými se to dá řešit, ať už je to rychlá změna dodavatele, opuštění režimu dodavatele poslední instance nebo třeba žádost o prověření nastavených záloh. Naše linka míří především na pomoc seniorům, samoživitelům nebo jinak příjmově slabým občanům. Naši operátoři jim poradí, případně pomohou s kontaktováním dodavatele poslední instance,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Středočeský kraj je proto také v kontaktu se všemi dodavateli poslední instance na svém území. „Nikomu nemůžeme zajistit lacinou elektřinu nebo plyn, ale můžeme poradit těm, kteří důvěřují spíše úřadu než firmám a provést je procesem, jak dosáhnout co nejrychleji snížení záloh,“ dodává hejtmanka Pecková.

Krizová infolinka kraje byla spuštěna ve čtvrtek 4. listopadu. Zaměstnanci kraje jsou zájemcům k dispozici na čísle 800 710 710 každý všední den od 8 do 16 hodin. Mimo tuto dobu je možné zasílat dotazy i s kontaktem na e-mail: ptejtese@kr-s.cz.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top