Telegraficky z jednání rady města: nový lesní hospodář či příspěvek na hřiště v Hoškovicích a střechu hasičárny ve Lhoticích

Hasičárna ve Lhoticích dostane díky Nadačnímu fondu Škoda Auto novou střechu. Foto: Petr Novák

O čem jednali mnichovohradišťští radní v pondělí 20. března? Kompletní seznam usnesení naleznete v nejbližších dnech na webu města v sekci Zastupitelstvo. V předstihu z něj město vybralo ty nejzajímavější novinky.

Rada doporučila zastupitelstvu narovnat poměry v lokalitě za zámkem

Radní postoupili zastupitelstvu návrh dodatků plánovací smlouvy mezi městem a developerem stojícím za výstavbou v lokalitě za zámkem. Předmětem dodatků je narovnání nedostatků smluvního vztahu v souvislosti s realizací páté etapy výstavby. Smlouvy řeší například převzetí komunikací, dešťové kanalizace či zeleně a terénních úprav do majetku a správy města, příspěvek developera na opravu místní komunikace 4c, jejíž rekonstrukce by měla být provedena před letošní anenskou poutí, a další aspekty. Zastupitelstvo se smlouvou bude zabývat na svém zasedání 17. dubna.

Město má nového odborného lesního hospodáře

Na základě výběrového řízení byl vybrán nový odborný lesní hospodář, který bude mít na starost městské lesy. Stal se jím Jiří Šimůnek.

Všechny příspěvkové organizace města hospodaří s kladným výsledkem

Rada schválila účetní uzávěrky svých příspěvkových organizací (základní školy, mateřská škola, školní jídelna). Všechny organizace skončily v loňském roce v černých číslech, přebytek hospodaření byl převeden do fondů.

Nadační fond Škoda Auto přispěje na hřiště i střechu hasičárny

Nadační fond Škoda Auto (NFŠA) je pro Mnichovo Hradiště dlouhodobě jedním z nejdůležitějších partnerů, který se podílí na financování celé řady větších i menších projektů. Tentokrát NFŠA přispívá na úpravu hřiště v Hoškovicích (terénní úpravy, doplnění branek a záchytných sítí) a na rekonstrukci střechy hasičárny ve Lhoticích, která tu slouží jako společenská místnost. V případě Hoškovic NFŠA přispěje částkou 156 tisíc korun, ve Lhoticích 500 tisíc korun. Rada přijetí darů posvětila.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top