Tomáš Majdloch: Elektřina na pláži & Pěšky na Vostrov

Tomáš Majdloch: Elektřina na pláži. Foto: Lucie Velichová
Tomáš Majdloch: Pěšky na Vostrov. Foto: Lucie Velichová

Meloun pro Hradiště. To je synonymum pro premiérový participativní rozpočet, který letos spustilo město Mnichovo Hradiště. Z rozpočtu města byl vykrojen jeden milion korun, který byl v průběhu května a června naporcován 34 návrhy. 21 z nich dospělo do fáze realizovatelnosti, tedy splnilo podmínky participativního rozpočtu. Hlasovat se o nich bude na podzim. Náš web je partnerem projektu a postupně vám jednotlivé nápady představujeme. Dnes je na řadě Tomáš Majdloch, který má realizovatelné nápady dokonce hned dva: Elektřina na pláži a Pěšky na Vostrov.

Co Vás vedlo k přihlášení hned tří projektů, nakonec pouze dvou realizovatelných, a to projektu Pěšky na Vostrov a projektu přivedení Elektřiny na pláž?
Jedním z větších důvodů, proč jsem se zapojil do aktivity Meloun pro Hradiště, byl můj osobní pocit, že město trochu opomíjí naši oblast Budovcova/Bělidla z pohledu investic a zlepšování kvality bydlení. Přitom dle mého patříme mezi ulice s největší dopravní zátěží ve městě. Právě diskuze nad eventuálním obchvatem města mi zcela chybí. Nerozumím, jak může silnice číslo I/610 procházet skrze celé město, přes nově zrekonstruované náměstí, a nikdo nezačal mluvit o obchvatu tranzitu. Rozumím, že řešení je složité, drahé a zdlouhavé, nicméně téma obchvatu města mi prostě chybí. Obchvat pro silnici II/277 se přitom podle mě nabízí kolem protipovodňového valu.

Vím, že toto téma není vhodné pro akci typu participativní rozpočet. Chtěl jsem Ondrovi (Lochmanovi, starosta) přidat téma do šuplíku pro případnou budoucí investici. Jako poslední přidám informaci, že původně nešlo o můj nápad, byl to nápad souseda v ulici, který bohužel před rokem zemřel.

Foto: Lucie Velichová

A co akce Pěšky na Vostrov, co Vás motivovalo k tomuto návrhu?
Akce Pěšky na Vostrov je pro mě, kdo v ulici bydlí, zcela zřejmá. V průběhu dne i v noci se trousí lidé pěšky na Vostrov za zábavou po ulici, kde jezdí šílení motorkáři, traktory, autobusy, autoškola z Hubálova a jiní. Do budoucna si umím představit stezku nebo i cyklostezku, nebo pro inline brusle spojení Mnichova Hradiště s Mohelnicí podél Jizery (zajímavé i pro rybáře).

Do třetice Elektřina na pláži, je to něco, co by mohlo pomoct organizaci dalších akcí, třeba koncertů, u Jizery?
O každoročních akcích města na pláži víme snad všichni a hodně chválím postupné zvelebování okolí Jizery. Elektřinu beru jako další krok k případnému budoucímu rozvoji veřejné pláže. Následovat může třeba přivedení pitné vody.

Od 11. září do 4. října bude Meloun pro Hradiště potřebovat nejen vaši pozornost, ale také vaše hlasy. Každý z projektů, které postupně prezentujem, má šanci zvítězit a být realizován. Na webu www.melounprohradiste.cz naleznete veškeré informace k hlasování. Anebo přijďte hlasovat v sobotu 11. září na Sousedskou slavnost.

Za podporu pilotního ročníku Melounu pro Hradiště děkujeme Nadačnímu fondu ŠKODA AUTOvšem ambasadorkám a ambasadorům a především autorkám a autorům, kteří neváhali zhmotnit své myšlenky a investovali svůj čas a své nápady do participativního rozpočtu.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top