Turnov má nový sjezd ze silnice I/10 do Fučíkovy ulice

Turnov má nový sjezd ze silnice I/10 do Fučíkovy ulice. Foto: Liberecký kraj

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo tento týden budování nového sjezdu ze silnice I/10 do Fučíkovy ulice. Společná investice ŘSD a města má přinést zklidnění v části města kolem nádraží.

Zakázku za 29 milionů korun bez DPH získal Strabag. Nová mimoúrovňová křižovatka umožní kamionům z turnovské průmyslové zóny přímé napojení na silnici I/10. Dosud musejí projíždět obytnou zástavbou v délce několika kilometrů, zejména Nádražní ulicí.

Úprava křižovatky umožní přímý sjezd z I/10 ze směru od Prahy a nájezd na I/10 směrem na Jičín. „Celé opatření povede k zásadnímu snížení provozu nákladních automobilů v celé lokalitě Nádražní a Fučíkovy ulice,“ řekl při zahájení stavby starosta Turnova Tomáš Hocke. Dojde i k přesunu dopravního zatížení od Ohrazenic a Paceřic.

Úprava křižovatky se chystala dvanáct let. Stavba je nakonec hotová o čtvrt roku dříve. „V červnu 2023 jsme předali staveniště s původně plánovaným dokončením na jaře 2024. Nakonec je vidět obrovský kus práce, hotovo je již nyní před Vánoci. Podobné stavby přináší mnoho užitku v lokálním měřítku místním obyvatelům. Mám z nich velkou radost,“ řekl ředitel liberecké správy ŘSD Jan Wohlmuth.

Město ve Fučíkově ulici a okolí zavedlo zónu s maximální rychlostí 30 km/h, jde o celou čtvrť mezi Nádražní ulicí a silnicí I/10. Vznikly zde i dlážděné retardéry a zvýšené křižovatky.

Zdroj: zdopravy.cz

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top