Unikátní audioprůvodce v mobilním telefonu vás provede turisticky zajímavými místy Českého ráje

Audioprůvodce zavede návštěvníky mimo jiné na vrch Káčov. Foto: kudyznudy.cz

Při příležitosti Týdne evropských geoparků připravila společnost Geopark Český ráj ve spolupráci s platformou SmartGuide několik zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj.

Trasy vedou i méně známými místy Českého ráje, kde nepotkáte davy turistů a kde budete překvapeni, jaké bohatství tato místa nabízejí. Jedná se převážně o okruhy od 11 do 23 km s vyprávěním nejen o geologických pozoruhodnostech na trase. Audioprůvodce zavede návštěvníky na vrch Káčov a do jeho okolí podél řeky Jizery, do Škodějova za mědí, za drahými kameny okolo Lomnice nad Popelkou, do údolí Plakánku a nemůže chybět Zlatý okruh Hruboskalskem. Připraveny jsou další trasy, které budou do průvodce postupně doplňovány.

Autorem vyprávění je legenda české geologie, velký znalec Českého ráje a jeden ze zakladatelů Geoparku Český ráj a jeho dlouholetý předseda správní rady Václav Ziegler. Řadu let pracoval v Muzeu Českého ráje v Turnově a byl prvním profesionálním pracovníkem CHKO Český ráj. Každý měsíc si můžete na webových stránkách Geoparku Český ráj přečíst jeho Povídání o zajímavých geologických lokalitách Geoparku UNESCO Český ráj. Ačkoliv sám ve svém požehnaném věku nepoužívá chytrý telefon, osvojil si práci s redakčním systémem SmartGuide a své znalosti a know-how zdigitalizoval a předává dalším generacím.

Další informace o audioprůvodci naleznete na webových stránkách Geoparku Český ráj pod odkazem Geoturistika.

Aplikace SmartGuide promění každý telefon v osobního audioprůvodce – a to i v interiéru a offline. SmartGuide je česká platforma pro digitální audioprůvodce, která se používá již ve více než 500 destinacích po celém světě.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top