V autobusech Pražské integrované dopravy se ruší některá preventivní opatření, povinnost respirátorů však zůstává

V autobusech Pražské integrované dopravy se ruší některá preventivní opatření, povinnost respirátorů však zůstává. Foto: Petr Novák

Vzhledem k ústupu pandemie covid-19 a rozvolňování mimořádných opatření se od pondělí 21. února ruší některá preventivní protiepidemická opatření na linkách veřejné dopravy zařazených do systému Pražské integrované dopravy (PID), mezi které patří i autobusové linky na Mnichovohradišťsku. Povinnost mít ve veřejné dopravě zakryta ústa a nos respirátorem nebo nanorouškou však nadále zůstává v platnosti.

Od pondělí 21. února 2022 se ruší:

  • Zapáskování prostoru první řady sedadel na městských i příměstských autobusových linkách.
  • Zákaz nastupování předními dveřmi na městských linkách.

Opatření, která nadále zůstávají v platnosti:

  • Uvnitř vozidel, ve vestibulech, na nástupištích stanic metra či v přestupních chodbách platí nadále povinnost cestujících mít zakryta ústa i nos respirátorem nebo nanorouškou.
  • Na městských autobusových linkách a na tramvajových spojích řidiči i nadále centrálně otevírají automaticky všechny dveře (kromě předních) bez nutnosti mačkání poptávkového tlačítka, a to ve všech zastávkách, ve kterých vozidla zastavují. Zastávky na znamení zůstávají zachovány, aby bylo možné zajistit provoz autobusových a tramvajových spojů dle stávajících jízdních řádů.
Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top