V Mnichově Hradišti byla zahájena druhá sezóna provozu sdílených kol. Přináší několik novinek

V Mnichově Hradišti byla zahájena druhá sezóna provozu sdílených kol. Foto: Petr Novák

Na sdílená kola, která zkracují vzdálenosti a umožňují rychlý a pohodlný přesun po městě, si vloni zvykly stovky obyvatel Mnichova Hradiště. Letos se modro-bílá jízdní kola společnosti Nextbike do města po zimní přestávce vracejí. Druhý ročník přinese nová kola, novou stanici a také novou „flex zónu“.

Provoz sdílených kol začal v úterý 15. března. K dispozici je díky městu a Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO již 30 jízdních kol (v loňském roce to bylo 25). Díky spolupráci s místními firmami přibyde dalších 13 kol a nová stanice u areálu HBPO. Kromě Kofoly se letos zapojí i tato místní společnost. Změny se dotkly také stanice na Masarykově náměstí, kde je v rámci celého města největší frekvence výpůjček. V centru města vznikne tzv. flex zóna, která umožňuje vyzvedávat si a vracet kola do jakéhokoliv stojanu na náměstí. Jde vlastně o rozšíření stanice na celou plochu náměstí.

Pokud jste sdílená kola dosud nevyužívali a máte o ně zájem, navštivte webové stránky Nexbike, kde se dozvíte, jak se registrovat a odpovědi na otázky týkající se fungování sdílených kol. Také v letošním roce platí, že uživatelé mají prvních 15 minut jízdy zdarma a že mnichovohradišťský systém sdílených kol je propojený s Mladou Boleslaví. Na kole tak nemusíte cestovat pouze po Hradišti, ale můžete se vypravit i k sousedům.

Loňský pilotní projekt ze 70 % finančně podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO, který s městem spolupracuje i na tomto ročníku. Tentokrát pokrývá polovinu nákladů, druhou polovinu platí město. Svá kola a stanice si zafinancuje rovněž HBPO a Kofola. Sdílená kola budou letos k dispozici do 14. prosince, tedy o měsíc déle než v roce 2021.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top