V Mnichově Hradišti se zkvalitňuje a rozšiřuje kamerový systém. Město se stává bezpečnějším

Ilustrační foto: Petr Novák

Díky spolupráci městské policie a Policie ČR se v Mnichově Hradišti zkvalitňuje a rozšiřuje kamerový systém, čímž se výrazně zvyšuje bezpečnost občanů. Na město v současné době dohlíží devět kamer a je v plánu další rozšiřování počtu kamer i zvyšování jejich kvality.

„Kamerový systém slouží nejen k dodatečnému vyhledání poznatků k trestné činnosti, ale i k přímému sledování dění ve městě a dohlížení na veřejný pořádek. Tímto je umožněno v případě zjištění protiprávního jednání ihned zakročit a zjednat nápravu. Není tedy nutné čekat na to, až protiprávní jednání někdo oznámí, ale je možné rovnou jednat a předejít tak vzniku vyšších škod nebo pokračování v páchání trestné činnosti,“ uvedl Jiří Plesar z Policie ČR.

Policisté a strážníci záznamy kamer pravidelně vyhodnocují. Díky jejich dobré spolupráci a místní znalosti je tak objasněna celá řada trestných činů i přestupků. Například během první poloviny letošního listopadu se policistům z obvodního oddělení Mnichovo Hradiště podařilo díky záznamům z kamer objasnit hned dva trestné činy. Jeden z pachatelů se vloupal do zaparkovaného autobusu a druhý do budovy městského kina. 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top