V nemocnici nepracují jen lékaři a sestry. Žáci a studenti volící si povolání se mohou od září seznamovat s různorodostí profesí v mladoboleslavské nemocnici

Exkurze v nemocnici před letošními prázdninami pro žáky 4. základní školy. Foto: Klaudiánova nemocnice

Mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice před covidem nabízela vzdělávací programy pro mateřské, základní a střední školy v regionu. Postupně začíná s obnovou těchto aktivit. Jako novinku nemocnice zařadila edukativní exkurzi Volba povolání pro základní a střední školy.

Od září mohou základní a střední školy využít nové exkurze v Klaudiánově nemocnici: Volba povolání – představujeme profese nemocnice

Žáci 8. a 9. tříd základních škol a studenti 3. a 4. ročníků gymnázií a lyceí mají možnost se seznámit s různorodostí zdravotnických profesí v mladoboleslavské nemocnici. Často se totiž stává, že si děti a jejich rodiče myslí, že jedinou možností je stát se zdravotní sestrou nebo lékařem.

Na vybraných odděleních nemocnice se žáci seznámí s různými profesemi – navštíví například atraktivní urgentní příjem pacientů, pracoviště rentgenu, laboratoře, rehabilitace nebo si prohlédnou sanitku mobilní jednotky intenzivní péče. Seznámí se s prostředím nemocnice a potkají skutečné zaměstnance – tedy profese nemocnice.

Exkurze se konají v úterý, středu nebo čtvrtek a termín si lze domluvit na e-mailu hana.kopalova@onmb.cz.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top