Veronika Zacharníková: Zpomalovací retardéry v ulici V Lípách

Veronika Zacharníková: Zpomalovací retardéry v ulici V Lípách

Meloun pro Hradiště. To je synonymum pro premiérový participativní rozpočet, který letos spustilo město Mnichovo Hradiště. Z rozpočtu města byl vykrojen jeden milion korun, který byl v průběhu května a června naporcován 34 návrhy. 21 z nich dospělo do fáze realizovatelnosti, tedy splnilo podmínky participativního rozpočtu. Hlasovat se o nich bude na podzim. Náš web je partnerem projektu a postupně vám jednotlivé nápady představujeme. Dalším z návrhů, který se soustředí na zlepšení dopravní situace a bezpečnosti, je návrh retardérů od Veroniky Zacharníkové pro ulici V Lípách.

Co Vás motivovalo k zapojení se do participativního rozpočtu Meloun pro Hradiště?
Co mě motivovalo k zapojení? Asi možnost poukázat na nedostatek, problém v obci a pomoci ho napravit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Co Vás vedlo právě k projektu zpomalovacích retardérů v ulici V Lípách?
Pravidelně chodím cestou z areálu bývalého letního kina směrem ke kapli sv. Anny a z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké se v tomto místě rozhlédnout se a bezpečně přejít přes silnici. Přiznávám, že se tady řídím sluchem. Několikrát jsem viděla i maminky s kočárky anebo s malými dětmi, jak různě nakukují, aby viděly „za roh“ a pak rychle přebíhají na druhou stranu. Současně tudy chodí i děti samotné, které míří zpátky domů z dopravního hřiště. A právě tato skutečnost mě vedla k sepsání projektu. Hradiště má krásné nové dopravní hřiště, kde se děti učí, jak se správně chovat na silnici, ale paradoxně nemají šanci bezpečně se na něj a z něj dostat.

Proč by měla veřejnost napřít pozornost právě k Vašemu návrhu a podpořit ho?
Návrh je zaměřený na bezpečnost chodců, a to především dětí, o jejich zdraví a bezpečnost by nám mělo jít především.

Od 11. září do 4. října bude Meloun pro Hradiště potřebovat nejen vaši pozornost, ale také vaše hlasy. Každý z projektů, které postupně prezentujeme, má šanci zvítězit a být realizován. Na webu www.melounprohradiste.cz naleznete veškeré informace k hlasování. Anebo přijďte hlasovat v sobotu 11. září na Sousedskou slavnost.

Za podporu pilotního ročníku Melounu pro Hradiště děkujeme Nadačnímu fondu ŠKODA AUTOvšem ambasadorkám a ambasadorům a především autorkám a autorům, kteří neváhali zhmotnit své myšlenky a investovali svůj čas a své nápady do participativního rozpočtu.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top