Vrcholem letošní Sousedské slavnosti bude koncert Jaroslava Uhlíře

Sousedská slavnost v roce 2021. Foto: Petr Novák

Vezměte kupu šikovných, talentovaných a nadšených lidí, kteří mají co nabídnout, hromadu různorodých lákadel a zajímavých aktivit, okořeňte hvězdami první velikosti a máte akci, která je zkrátka hit. Mnichovo Hradiště tento recept zná už řadu let a místní organizátoři podle něj připravovali i letošní ročník Sousedské slavnosti. Ta se uskuteční v sobotu 17. září. Doporučujeme naplánovat si volno na celý den, program startuje už v dopoledních hodinách.

Zvát na Sousedskou slavnost s podtitulem „Zažít Hradiště jinak“ je tak trochu nošením dříví do lesa. Věhlas mnichovohradišťské „Sousedské“ totiž dávno překročil hranice města a není pochyb o tom, že i letos bude slavnost hojně navštívená. Tím spíš, že do letošního programu se opět dostala jména umělců první velikosti, například Jaroslav Uhlíř nebo Jakub Děkan, lákadla, jako jsou vyjížďky retro autobusem RTO, výstava historických závodních automobilů, které se budou lesknout v prostoru před Klášterským hostincem U Karlových Varů, nebo šlapací káry a trampolíny, a že desítky stánků nabídnou pestré zboží, dobroty a aktivity pro celé rodiny.

Oficiálně bude program slavnosti zahájen v 10 hodin, načež se mikrofonů chopí Zvonky, které se představí s půlhodinovým programem. Už v 9.30 však začíná první koncert rovněž v kostele sv. Jakuba, kde vystoupí zpěváci ze ZUŠ Mnichovo Hradiště.

Dopoledne na hlavním pódiu proběhne předání Ceny města Mnichovo Hradiště včetně ceny pro mládež a vystoupí rovněž muzikanti z hudebního oboru ZUŠ. Odpolední část programu otevře dvojice kapel z polského partnerského města Chojnówa, Plug‘n‘Blues a Karambol, a následovat bude Country Stock, vystoupení Fit Studia Mnichovo Hradiště, Jumping Mnichovo Hradiště, TASK Impuls Mnichovo Hradiště, Panoptic Summer Bandu a formace EGO retro music, která zahraje populární hity české i světové hudby. V 18.30 hodin se za mikrofon postaví zpěvák Jakub Děkan s kapelou a ve 20 hodin bude podium patřit nepřekonatelnému Jaroslavu Uhlířovi, o kterém je známo, že si s ním Není nutno. S chutí zanotují i metalisté či vyznavači punku. Program na hlavním pódiu ukončí kapela Mr. Stanyol s klasickými rockovými hity zahraniční i české produkce, které se z reproduktorů začnou linout v 21.30 hodin.

Sousedská se však neodehrává jen přímo na náměstí. ZUŠ pozve do svého dvora do výtvarné dílny, v 11 hodin na koncert Triocolore a také na aktuální výstavu Šum křídel do Galerie Konírna. V městském divadle odehrají Děti pódia svou strašidelnou pohádku O čarovném mlýnu – Krabat (začátek ve 14 hodin). Ve stejný čas začne u vinotéky módní přehlídka značky „By Veru“. Na jeden den se mimořádně otevře radniční věž. Sbor Charmone a žáci ZUŠ pod vedením Jarmily Benešové vystoupí v 16.15 hodin v kostele. Živo bude také v komunitním centru v Mírové ulici, kde se budou mezi 10. a 14. hodinou prezentovat místní podnikatelé a kde po celou dobu akce bude vařit školní jídelna. Přijít můžete na buchty a další drobné občerstvení, ale i na oběd (v nabídce budou polévky, řízek se salátem, svíčková nebo moravský vrabec se zelím).

Sousedská slavnost v Mnichově Hradišti je zkrátka pojem. Pokud jste dosud neměli tu čest, s účastí neváhejte. Nebudete litovat. A pokud patříte k pravidelným účastníkům „Sousedské“, pak máte určitě jasno...

Zdroj: Martin Weiss, Kamelot

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top