Vydejte se na výlet do Krkonoš za řemesly i na zámek

Vydejte se na výlet do Krkonoš za řemesly i na zámek

Zima už pomalu předává vládu jaru, a to znamená jediné. Blíží se první výlet, který pro tento rok připravil spolek Senioři nejen sobě. Už jste někdy navštívili Podkrkonoší? Březnový výlet nás totiž zavede právě do tohoto kouzelného koutu Libereckého kraje. Na své si přijdou nejen senioři.

Naše putování započne v obci Poniklá, která vás zaujme přehlídkou tradiční rukodělné tvorby v Muzeu krkonošských řemesel. Firma Rautis, jež zde sídlí, vás potom nechá nahlédnout do procesu tvorby světoznámých perličkových ozdob, které zdobily už stromky našich babiček.

Malebné město Jilemnice, kam se přesuneme poté, bývá nazýváno „Bránou do Krkonoš“. Tady se můžete na vlastní oči přesvědčit, že Zvědavá ulička dělá čest svému jménu a že muzeum jilemnického zámku je místem, které stojí na návštěvu.

Prohlídka Semil posléze zakončí náš výlet a představí nám nejen historické centrum okresního města sevřeného v údolí řeky Jizery.

Výlet se uskuteční v úterý 26. března. Odjezd je v 6.30 ze zastávky u sokolovny a v 6.35 ze zastávky ve Veselé. Na zájezd je nutné se předem přihlásit. Veškeré podrobnosti včetně katalogu výletů na celý rok 2024 najdete na webu www.seniorinejensobe.cz. Bližší informace poskytne také Pavel Svoboda na telefonu 702 051 284.

Klára Marešová

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top